« Powrót do artykułu

Były szef UOP: Rządu Jana Olszewskiego nie obalono z powodu lustracji

Wbrew obiegowej opinii przekonanie, że rząd Jana Olszewskiego obalono z powodu lustracji, jest błędne, mówi były szef Urzędu Ochrony Państwa Piotr Naimski w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie".

Jan Olszewski

autor: Wojciech Grzedzinskiżródło: Newspix

Jan Olszewski

statystyki

Komentarze (31)

 • NJ(2012-06-03 12:03) Zgłoś naruszenie 10

  co za bzdura! prawica ma monopol na pisanie bajek

  Odpowiedz
 • PO co było żreć ?(2012-06-02 10:21) Zgłoś naruszenie 00

  Najśmieszniejszy z tego wszystkiego ale i pouczający jest fakt
  że Bolek jako prezydent zeżarł z teczki materiały go obciążające .
  No przecież nawet on nie jiest takim "mędrcem"
  by nie wiedzieć że jego teczka jest jeszcze canajmniej w 3 miejscach :
  na Wschodzie , na Zachodzie i na Dalekim Wschodzie .

  Odpowiedz
 • ela(2012-06-25 12:43) Zgłoś naruszenie 00

  Do 9.Może to jednak nie bajki? Prawda jest okrutna i często boli.

  Odpowiedz
 • cki(2012-06-08 21:33) Zgłoś naruszenie 00

  Droga młodzieży, Pan Naimski pisze prawdę, tak było. Decyzję podjął TW Bolek, po sprzeciwie Premiera Olszewskiego na pozostanie w byłych sowieckich bazach, Moskali przebranych w biznesowe garnitury. Oczywiście, wykorzystano też strach przed lustracją (na dobrą sprawę, straszą tym do dzisiaj). Równie ważną powinna być informacja, kto tak skutecznie namawiał Panów po.., po..,po..,osłów na takie a nie inne głosowanie. Ze smutkiem trzeba sobie zadać pytania; dlaczego to się tak łatwo udało?, i dlaczego to tak długo trwa?. I zobaczcie co się dzieje teraz: starozakonny cwaniak, razem z bolszewickim aparatczykiem jadą na Krym po instrukcje do Putina. Jeden wraca do szefowania lewackim buractwem, a drugi otrzymuje od Prezydenta Order Orła Białego i wiele innych draństw. Tylko patrzeć, a Solidarność przemianują na "solidonaldość". Noblista pokojowej nagrody nawołuje "językiem miłości" do pałowania! A co na to Komitet Noblowski?! Znajdzie się gremium, które wyśle odpowiednie zawiadomienie, czy elit, ludzi honoru też już nie mamy? Jeszcze tylko przypomnę "rozwinięte" słowa "pewnego pijaka": "Kto w młodości nie był lewicowcem, ten nie ma serca, kto w wieku 40-u lat jest dalej lewicowcem, ten nie ma rozumu, a kto jest wiecznym wielbicielem sierpa i młota - ten jest idiota ! ( albo jest sosnowiczaninem )

  Odpowiedz
 • 88(2012-06-02 09:08) Zgłoś naruszenie 00

  walesa to zdrajca polski !

  Odpowiedz
 • doceniam pomysł :)))(2012-06-02 09:15) Zgłoś naruszenie 00

  To Walentynowicz miałą rację, co do Bolka.
  Wałęsa był idealnym materiałem na kapusia. Popaprana młodość, nieślubne dziecko, bez wykształcenia i szans na karierę. Ludzi z silnym kręgosłupem moralnym, wierzących trudno złamać, a kmiotka bez wykształcenia i z kiepskimi hamulcami moralnymi łatwo. W SB pracowali też bardzo inteligentni ludzie. Z resztą historia dowodzi, że komunistyczne siatki wywiadowcze były bardzo sprawne, więc musieli mieć niezłych ludzi. Wybrali więc idealnie.

  Odpowiedz
 • Mark(2012-06-02 15:32) Zgłoś naruszenie 00

  Nie przeceniałbym mądrości Pawlaka, co ujawnił potem swoim zachowaniem jako premier ioraz Tuska. Chcieli być przy władzy i to było faktem. Młodzi, żądni awansu choc zupełnie niekompetentni co potwierdza się nawet teraz po latach. Teza Naimskiego jest nam obywatelom bliżej nieznana, ale całkiem realna. Powrót Wałęsy z Moskwy / czyzby tam zdobył tajemną wiedzę o sobie i uzyskał przyrzeczenie ; nie ujawnimy prawdy o Bolku co dodało odwagi popaprańcom UD i PSL wspierajacych Lecha do zamachu na rząd Olszewskiego? / W Gazecie ********* parodysta Kuczyński, ten z ciągłą pianą na ustach, twierdzi, że Olszewski sam się obalił . teza godna kiepskiego doktorka ekonomii z UW. Generalnie można stwierdzić: strach przed autentycznie patrotycznie - niepodległościowymi działaniami rządu Olszewskiego, który eliminował korupcję i miał zamiar odrzucic jak w b.NRD komunistyczna nomenklaturę i jej przybudówki oraz odkryć prawdę o zapleczu dla SB w Polsce w środowiskach dziennikarzy, nauki, szkolnictwasamorządach w polskich sferach urzędniczych itd., wystraszyła środowiska Bolków. Ponadto autentyczny nadzór nad rozwojem polskiego kapitału finansowego, biznesowego był uderzeniem w sfery obcego kretactwa, wypływu kapitału. To bolało 'internacjonalistów " z SLD, UD i głupowatych w tych sprawach ludzi PSL. Może dowiemy się więcej o tym jak niszczono polski kapitał i naszą tożsamość narodową. Miejmy nadzieję.

  Odpowiedz
 • emer(2012-06-04 08:08) Zgłoś naruszenie 00

  ROCZNICA NOCNEJ ZMIANY !!!
  To DZIEŃ ŻAŁOBY NARODOWEJ.
  Teraz mamy co mamy-żydostwo przy korycie,kraj zadłużony i rozgrabiony,pracę za 230 euro,okradanie emerytów,państwo kolesi,bezrobocie,ceny z kosmosu,kapusiów w polityce,wyniszczanie Polakow.

  Odpowiedz
 • zaradny(2012-06-03 20:41) Zgłoś naruszenie 00

  Walesa byl zawsze ZA , a nawet PRZECIW . BOLEK GRA I BEDZIE GRAL NA DWA FRONTY BO JEST PAZERNY NA SZMAL . Danusia wymyslila , ze moze byc poetka i zbic niezly pieniadz i wypisuje rozne glupoty, a ludziska te bazgroly kupuja i czytaja .

  Odpowiedz
 • Obecny rzad zlodziei,bandytow,zdr,ajcow PO.lski !(2012-06-03 07:11) Zgłoś naruszenie 00

  Obecny antynarodowy rzad zlodziei,bandytow i zdr,ajcow PO.lski !

  Odpowiedz
 • Damian(2012-06-02 23:19) Zgłoś naruszenie 00

  w dzisiejszych czasach nie ma szacunku dla pracowników fizycznych.Raz na ruski czas w mojej pracy muszę wyjść z biura i przebrać się w ubranie robocze aby popracować przy samochodach ciężarowych i co zauważyłem ,że wtedy jestem traktowany przez innych o wiele gorzej tylko z powodu ,że nie mam na sobie garnituru.

  Odpowiedz
 • Ja(2012-06-02 19:53) Zgłoś naruszenie 00

  Bagno gorsze niż w PRL-u.

  Odpowiedz
 • Ocalały z watahy(2012-06-02 18:51) Zgłoś naruszenie 00

  Chciałam się rozliczyć z jednym gościem, który mnie czyści - mówiła posłanka Beata Sawicka w rozmowie z agentem Tomkiem. - Trzeba komuś wpier...? - pada pytanie. - Tak, Grzesiowi Schetynie - potwierdza Sawicka - podaje "Fakt".

  To jeden ze wstrząsających zapisów z podsłuchów zawartych w kilkunastu tomach akt procesu byłej posłanki Platformy, przez które przekopali się dziennikarze Faktu. - Aż trudno to komentować. To, co ona mówi, jest niepoważne - mówi nam zdumiony Grzegorz Schetyna (49 l.).

  Korupcja, za którą została skazana była posłanka to wierzchołek góry lodowej. Sawicka, jak wynika z zapisów podsłuchów, zachowywała się, jakby była szefową gangu albo mafii. Szukała zbirów z warszawskiej Pragi, którzy mieliby pobić jej partyjnego kolegę, jednego z liderów PO! Rozmowa z agentami Tomkiem oraz Markiem miała miejsce, gdy zapadały decyzje o kształcie list wyborczych w przyspieszonych wyborach w 2007 roku. Ważyło się, czy Sawicka będzie startować do Sejmu czy do Senatu. Schetyna był wtedy sekretarzem generalnym PO, drugą osobą w partii po Donaldzie Tusklu (55 l.) i liderem partii na Dolnym Śląsku, skąd startowała Sawicka. Ta zwierzała się, że Schetyna „ją czyści”, obawiała się, że trudno jej będzie dostać się do Senatu.

  Sawicka wiedziała, że agenci Tomek i Marek mogą mieć podejrzane, stare kontakty na warszawskiej Pradze. Agent Tomek Piotrowski – dziś to znany poseł Tomasz Kaczmarek (36 l.), który udawał przed nią biznesmena, miał zbudowaną „legendę” chłopaka właśnie z warszawskiej Pragi, który jako sierota miał trudne dzieciństwo i młodość. Opowiadał jej, że za młodu aniołkiem nie był. Wdał się w podejrzane towarzystwo, a nawet trafił do więzienia.

  Odpowiedz
 • Krzysiek(2012-06-02 17:14) Zgłoś naruszenie 00

  Nie zgadzam się z poglądem Naimskiego.To ,że Bolek był zdenerwowany kontrą Olszewskiego nie przesądzało o powodzeniu zamachu,umoczenie w agenturę wielu spiskowców i strach przed ujawnieniem był pierwszym i decydującym powodem zamachu.

  Odpowiedz
 • *(2012-06-02 11:17) Zgłoś naruszenie 00

  ...Wałęsa już sam się spałował.

  Odpowiedz
 • mulk(2012-06-02 09:07) Zgłoś naruszenie 00

  oj Bolek,Bolek, na plecach robotników doszedłeś do zaszczytów a teraz chcesz ich pałować,

  Odpowiedz
 • Film NOCNA ZMIANA - zobacz teraz zdr,ajcow POlski(2012-06-02 09:50) Zgłoś naruszenie 00

  Wpiszcie w wyszukiwarke np: gooogle , pl "film nocna zmiana" ,a w tym dokumentalnym zapisie zobaczycie zdr,ajcow POlski,w tym Tuska.

  Odpowiedz
 • KALIF(2012-06-02 09:52) Zgłoś naruszenie 00

  O wnioskach z lekcji 4 czerwca -czy wyciągneliśmy wnioski ???
  Źródeł wydarzeń z 4 czerwca 1992 r., które doprowadziły do zamachu na rząd premiera Jana Olszewskiego, szukać trzeba wcześniej: przy okrągłym stole i w zmianach gospodarczych, które najlepiej symbolizuje nazwisko Leszka Balcerowicza. To w latach 80. wytworzył się układ sił politycznych i gospodarczych, który walkę Solidarności chciał wykorzystać dla przekształcenia PRL w PRL bis. Tym planom przeciwstawił się nurt niepodległościowy. Udało się nam, niestety na krótko, uzyskać władzę w 1992 r. i gdyby tylko ugrupowania, które prezentowały się wówczas publicznie jako „solidarnościowe”, stanęły rzeczywiście na gruncie programu niepodległościowego, to niewątpliwie w tamtym czasie można było jeszcze odwrócić kartę i rozpocząć rozwój Polski bez garbu komunistycznego. Potencjał społeczny do takich działań niewątpliwie istniał.
  Jednak z drugiej strony stopień dezinformacji społeczeństwa był nieporównanie wyższy niż dziś. Mało komu mieściło się wówczas w głowie, że Lech Wałęsa może stanąć po stronie sił komunistycznych i współdziałać z nimi ręka w rękę. Podobnie zdezorientowane było społeczeństwo w sprawie rzeczywistej roli takich sił jak Unia Demokratyczna czy KLD.Dwóch ludzi, którzy odegrali kluczową rolę w czerwcowym przewrocie, to Donald Tusk i Waldemar Pawlak. Pamiętamy ich doskonale jako rozgrywających w Sejmie z filmu „Nocna zmiana”. Po 20 latach nadal są razem u władzy. Co symbolizują te postacie?
  Ci ludzie reprezentują określone siły gospodarcze i społeczne oraz ich ideologię. Dzięki nim bezkarnie rządzi postkomunistyczna oligarchia, która dokonuje grabieży społeczeństwa i powolnej likwidacji państwowości polskiej.

  Odpowiedz
 • Fe(2012-06-02 09:36) Zgłoś naruszenie 00

  Skoro takie rzeczy mówi były szef UOP, to albo kłamie, albo powinien iść siedzieć za ujawnienie tajemnicy.

  Odpowiedz
 • do 11(2012-06-02 09:47) Zgłoś naruszenie 00

  "ujawnienie tajemnicy" ? To wedlug ciebie ujawnienie prawdy o czerwonych i PObarwionych bandytach sprzedawczykach i likwidatorach Polski jest tajemnica ?.To obowiazek upubliczniac Narodowi o wrogach Polski.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!