« Powrót do artykułu

Rząd wspiera lokatorów: Dopłata do czynszu lub zakup własnego mieszkania z ulgami

Ulgi podatkowe na zakup lub budowę nieruchomości, a także dopłaty do czynszów dla najemców - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego, który w środę opublikowano na stronach Rządowego Centrum Legislacji.

dom podatki mieszkanie

żródło: ShutterStock

Jak czytamy w Ocenie Skutków Regulacji, projekt ustawy zawiera rozwiązania mające na celu złagodzenie negatywnych konsekwencji epidemii COVID-19 dla rynku mieszkaniowego. Zaznaczono, że uzupełnia on inne działania rządu, ukierunkowane na rozwój sektora mieszkań komunalnych i społecznych oraz incydentalną pomoc najemcom mającym problem z regularnym opłacaniem czynszu z powodu utraty części dochodów. Dodatkowo w projekcie przewidziano wprowadzenie ulgi w podatku PIT dla osób nabywających mieszkania na rynku pierwotnym lub budujących dom jednorodzinny na własnej działce.

statystyki

Komentarze (1)

  • LOK(2020-05-27 21:16) Zgłoś naruszenie 00

    CO DO CZYNSZOW Z SPM RZAD NIC NIE ROBI W TYM KIERUNKU PREZESI GORA W SPOLDZIELNIACH MIESZKANIOWYCH NIC NIE ROBIA DLA MIESZKANCOW Z WYLUPIONYM GRUNTEM I ULAMKOWEJ POWIERZCHNI WYKUPIONEGO LOKALU W BLOKU A BUDZET PANSTWOWY NIECH JESZCZE DOPLACA DOFINANSOWEANIA DLA MIESZKANCOW Z SPM BRAWO I TO JEST PIS/ / TO CHYBA PRZERKRET BO TO NIESTETY O POMSTE DO NIEBA WOLA

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!