« Powrót do artykułu

Naukowcy: Gęstość zaludnienia i koncentracja przemysłu wśród przyczyn licznych zakażeń w Śląskiem

Wysokie: gęstość zaludnienia i wskaźnik urbanizacji, koncentracja wielu dużych przedsiębiorstw oraz duża liczba szpitali odgrywają zasadniczą rolę w rozprzestrzenianiu się epidemii w woj. śląskim - regionie z największą liczbą zakażeń koronawirusem - wskazują badacze z Uniwersytetu Śląskiego.

koronawirus (13)

żródło: ShutterStock

nalizę jego rozprzestrzeniania w woj. śląskim przygotowali w oparciu o dane sanepidu i opublikowali w piątek pracownicy Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu: dr hab. Sławomir Sitek, dr hab. Sławomir Pytel i dr hab. Elżbieta Zuzańska-Żyśko.

statystyki

Komentarze (2)

  • Zdenek(2020-05-22 20:57) Zgłoś naruszenie 21

    Nie, to ciemniactwo, buractwo, sobiepaństwo. To zawsze były cechy odpowiedzialne za rozszerzanie się epidemii od starożytności po dziś dzień. Panowie "naukowcy".

    Odpowiedz
  • pseudonauki na start(2020-05-23 10:37) Zgłoś naruszenie 10

    Łaaał, "nałukowcy" z zakresu statystyki ujawnili prawo, że podatność na zarażenie jest wprost proporcjonalna od gęstości zaludnienia. Przekładając na język zrozumiały dla katolików : łatwiej zarazić się na koronawirusa w Szanghaju niż na Arktyce.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!