« Powrót do artykułu

Rząd wprowadzi jeszcze bardziej rygorystyczne przepisy. Będą dotyczyć sklepów i miejsc pracy

Będziemy musieli najprawdopodobniej wprowadzić bardziej rygorystyczne, administracyjne przepisy ograniczające rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa; będą one dotyczyć sklepów i miejsc pracy - zapowiedział w niedzielę w rozmowie z Polsat News wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.

Piotr Gliński

autor: Paweł Supernakżródło: PAP

Piotr Gliński

statystyki

Komentarze (30)

 • Grześ(2020-03-30 03:54) Zgłoś naruszenie 2515

  Bez wprowadzenia tzw. Stanu wyjątkowego czy klęski rząd nie ma prawa stosować jakichkolwiek restrykcji czy ograniczeń obywateli . Nie wprowadza jednak takiego wyjątkowego stanu ponieważ musiałby zrezygnować z majowych wyborów prezydenckich . A tylko wygrana prezydenta Dudy daje rękojmie nietykalności obecnej władzy i brak możliwości ponoszenia jakiejkolwiek odpowiedzialności za łamanie konstytucji i praworządności . Życie i bezpieczeństwo obywateli nie ma tu żadnego znaczenia dla obecnej władzy . ,, po mas choćby i potop,, Tylko nasza własna odpowiedzialność i świadomość ogromnego zagrożenia , oraz bezwarunkowe stosowanie się do restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa być może uchroni nas przed zakażeniem koronawirlsem. Czego z całego serca Wszystkim życzę.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Dario(2020-03-29 19:43) Zgłoś naruszenie 2338

  Hej Glinski, na razie nie widać celów obecnych obostrzeń, które na dodatek są nielegalne. Nie ma po co zwiększać, kiedy samemu nie wie się co chce się osiągnąć. Co chłopie chcesz osiągnąć !??

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • Gosc(2020-03-29 22:20) Zgłoś naruszenie 205

  Zacznijcie robić więcej testów to i przyrost będzie większy. Mniej paplania więcej działania. Każdy z nas podatników jest waszym pracodawcą więc działać, działać i jeszcze raz działać.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Marcin(2020-03-29 22:23) Zgłoś naruszenie 194

  ZOSTAŃ W DOMU

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • xyz(2020-03-29 21:01) Zgłoś naruszenie 1517

  Demagog ps .Dario masz "sprany" mózg przez TVN i GW. W zakresie łamania obowiązujących przepisów w Hiszpanii odnośnie koronawirusa nałożono około 180 tys mandatów wobec osób, którym zachciało się spacerować bez celu. Nasze media tzw opozycyjne poprzez nieodpowiedzialne przekazywanie tego rodzaju opinii dążą do niekontrolowanego rozprzestrzeniania się epidemii w społeczeństwie a w konsekwencji do storpedowania wyborów w dniu 10 maja br.

  Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
 • Zjawa(2020-03-29 22:44) Zgłoś naruszenie 82

  Jeśli strategia by być skuteczną wymaga 100% przestrzegania, to z założenia jest nieskuteczna. Zawsze 1-5% nie zastosuje się do ograniczeń, bo nie będzie mogło, stan zdrowia, stany wyższej konieczności. Zaraz zabraknie policji i wojska do kontroli ograniczeń.

  Odpowiedz
 • aaa(2020-03-30 00:54) Zgłoś naruszenie 79

  Zamiast narzekać, wyjedź na zachód. Zobacz jaką strategię tam stosują.

  Odpowiedz
 • Dario(2020-03-30 07:37) Zgłoś naruszenie 62

  Coś pozytywnego w tym całym kotle, możemy się Cieszyć, ze ten wirus gorzej rozwija się w naszym klimacie niz w krajach cieplejszych i wilgotniejszych. Na razie średnio dziennie umiera 1 osoba, to jest 10 razy mniej niż w wypadkach samochodowych. Aż dziwie się, ze nikt wcześniej nie zakazał kompletnie ruchu samochodów ze względu na liczbę ofiar.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • wqf(2020-03-30 15:45) Zgłoś naruszenie 41

  jako sprzedawcy (ludzie mający dzieci i starszych rodziców) prosimy o wprowadzenie większych restrykcji. Właściciele sklepów (nasi pracodawcy) sami tego nie zrobią aby chronić swoich pracowników podczas gdy sami siedzą z dala w bezpiecznym miejscu to my sprzedawcy ryzykujemy a ruch w sklepach jest ogromny. Ludzie nie przestrzegają kwarantanny i zaraza ciągle się rozprzestrzenia.

  Odpowiedz
 • ewa(2020-03-30 10:30) Zgłoś naruszenie 44

  Szwecja przeprowadza to wzorowo, bo izolowanie nie zwiększa odporności. W Polsce obecnie koronawirus to 1 % śmiertelności. Codziennie w Polsce na nowotwory umiera 40 osob, a ogólnie 1100.wypadki 50 osób. W Włoszech panika jest kombinowana i podają wszystkich co umierają na choroby układu oddechowego i krążenia, cukrzyków i tych z astmą. Średnia wieku umierania 79,5 roku. Pytanie po co to wszystko. ?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Obywatel ,(2020-03-30 14:06) Zgłoś naruszenie 31

  Rząd ,państwo polskie , potrafi , tylko karać i zamykać do więzień , ale żeby coś , pomóc ,dla obywateli i społeczeństwa polskiego , to NIE , , nic tylko restrykcje , przecież , już rząd i cały ten sejm , wprowadził różne ograniczenia , to zróbcie godzinę policyjną ,tak jak to było 13 grudnia 1981 roku , już na granicach jest kontrola , to co wam mało , ludzie nie wychodzą z domów ,jedynie po zakupy , co Gliński , Morawicki , Kaczyński , Duda , Sasin , Brudziński , Szydło , Ziobro , będą ludziom dostarczać żywność ,bo już i tak ,te ograniczenia wpływają na ludzi zile , zaczyna siadać psyche , czy chcecie doprowadzić do tego że ludziom braknie cierpliwości i?!

  Odpowiedz
 • arado(2020-03-30 17:02) Zgłoś naruszenie 11

  Ważne sprawy - wprowadzić obowiązek noszenia masek lub osłon twarzy w miejscach publicznych. Żeby nie wzbogacać lichwiarzy, niech będzie wystarczająca dowolna osłona twarzy zapobiegająca przenoszeniu drogą kropelkową. wprowadzić możliwość prowadzenia spraw administracyjnych przez internet. Znaczna część może być tak prowadzona. Zawiesić terminy administracyjne i sądowe, od początku epidemii. wprowadzić obowiązek pomiaru temperatury testować każdego przyjmowanego do szpitala, do momentu uzyskania testu traktować jak zarażonego. Natomiast personel powinien zabezpieczać się, jakby każdy pacjent był zakażony. Wprowadzić produkcję respiratorów, choćby najprostszych. To chyba nie przekracza możliwości naszego przemysłu? Im szybciej tym lepiej. etc..etc..

  Odpowiedz
 • TOmek(2020-03-31 11:01) Zgłoś naruszenie 00

  A wyborów nie trzeba odwołać ani przełożyć. Tylko ludziom zakazać do sklepów. Banda hipokrytów.

  Odpowiedz
 • Bareja by się uśmiał(2020-03-31 14:40) Zgłoś naruszenie 00

  Może i bym zrozumiał te godziny dla seniorów ale żeby tylko w tych godzinach mogli wychodzić po zakupy. Ale oni mogą sobie cały dzień wychodzić do sklepu a te 2 godziny mają ekstra tylko dla siebie. Po drugie jak to się ma do apeli, żeby seniorzy nie wychodzili z domów a tutaj jeszcze im promocję zrobili w postacvi 2 godzin tylko dla nich. Nasuwa się jeszcze pytanie, czy ktoś w sklepie ma prawo kontrolować wiek osoby wchodzącej do sklepu? Skąd mamy wiedzieć czy ta osoba ma więcej niż 65 lat?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!