« Powrót do artykułu

Koronawirus w Polsce: U lekarki, która przyjmowała pacjentów wykryto COVID-19

Szpital w Knurowie (Śląskie) poinformował we wtorek, że u jednej z lekarek, która przyjmowała tam pacjentów w ramach tzw. nocnej i świątecznej opieki, test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny. Dodano, że lekarka została prawdopodobnie zakażona przez pacjenta.

koronawirus  4

żródło: ShutterStock

We wtorek po południu służby wojewody śląskiego informowały, że do 23 wzrosła liczba osób, u których w woj. śląskim potwierdzono zakażenie koronawirusem. Jak podała rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska, najprawdopodobniej w Hiszpanii zakaziła się z kobieta, która zgłosiła się z bólem gardła, bez temperatury, do lekarza chorób zakaźnych w szpitalu w Chorzowie.

statystyki

Komentarze (2)

  • Olo(2020-03-19 10:37) Zgłoś naruszenie 02

    Tu jest dużo niewiadomych.Ciekawe,dlaczego lekarz(może znajomy lekarki) nie podjął decyzji o leczeniu szpitalnym na oddziale zakaźnym?A jak zarażała i to wiedząc o swojej chorobie to działała z premedytacją-sprawa dla prokuratury.Moim zdaniem jeśli tak było powinna zostać pozbawiona prawa leczenia.Albo co najmniej sama nie powinna podejmować leczenia tzn powinna mieć lekarza prowadzącego i on będzie podejmować decyzje za które będzie brał decyzje odpowiedzialność.Znam takie decyzje podjęte przez stowarzyszenie lekarskie z USA.A co wówczas robi ta nieodpowiedzialna osoba?Przychodzi to pracy,przyjmuje i konsultuje.Nie może prowadzić własnej działalności.Zabrana licencja na co najmniej dwa lata.Wyłączenie czasowe z diagnozowania pacjentów.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!