« Powrót do artykułu

Pinkas: Rekomendujemy, żeby modlić się w domu. Nieobecność na mszy niedzielnej nie będzie grzechem

Rekomendujemy, żeby modlić się w domu, żeby przebywać w jak najmniejszych ludzkich zgromadzeniach - mówił główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas na wspólnej konferencji z prezydentem Andrzej Dudą. Prezydent z kolei apelował, aby zachowywać się odpowiedzialnie.

Jarosław Pinkas

autor: Mateusz Marekżródło: PAP

- Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem - powiedział główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas.

statystyki

Komentarze (3)

 • sceptyk(2020-03-13 11:56) Zgłoś naruszenie 10

  Kościół sam sobie zaprzecza dając dyspense uświadamia że prawdopodobnie Bóg nie istnieje inaczej wzywalby wiernych do świątyni na modlitwę ... Czyli co tylko instytucja jak wiele innych

  Odpowiedz
 • bez jaj(2020-03-14 14:29) Zgłoś naruszenie 00

  Za to roznoszenie zarazy i maksymalizowanie ryzyka grzechem raczej jest. A tak serio, jeśli to są argumenty dla społeczeństwa w obliczu epidemiii..no to powodzenia.

  Odpowiedz
 • Tymoteusz Świeżewski(2020-06-25 16:54) Zgłoś naruszenie 00

  Witam! Modlimy się o to, żeby od września już nigdy nie było pandemii. Chcemy, żeby nasze życie było normalne i żeby nie było nowych przypadków zakażenia Koronawirusa. Proszę, żeby tak było. Pozdrawiam. Tymoteusz Świeżewski

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!