« Powrót do artykułu

Wójcik: Nie wzorujmy się na USA [POLEMIKA]

W przywróceniu opodatkowania spadków nie chodzi, jak podkreśla Kazimierz Marcinkiewicz, o karanie zamożnych czy wręcz „napadanie na bogatych”. Moja propozycja nie jest też efektem „bezinteresownej zawiści”. Opodatkowanie spadków to wprowadzenie zachodnich standardów do naszego prawa.

Piotr Wójcik

autor: mat. prasoweżródło: Materiały Prasowe

Piotr Wójcik

statystyki

Komentarze (3)

 • jjj(2020-02-09 13:35) Zgłoś naruszenie 130

  Opodatkowanie spadku to zwykły bandytyzm. Skoro majątek został nabyty za środki, które zostały już raz opodatkowane, do dlaczego mają zostać opodatkowane po raz drugi tylko dlatego, że ktoś umarł. Jaką wartość dodaną generuje śmierć człowieka, że chce pan ją opodatkować? Czy mieszkanie, w którym mieszkam z żoną i dzieckiem po mojej śmierci zmieni wartość, że żona czy dziecko ma od utraty ojca zapłacić jeszcze podatek? Czy śmierć człowieka nie jest już wystarczającą tragedią, że trzeba ją jeszcze "osłodzić" dodatkowym obciążeniem finansowym w postaci podatku?

  Odpowiedz
 • Emi(2020-02-08 15:51) Zgłoś naruszenie 50

  Co za bzdura!Proszę zapoznać się z przepisami irlandzkimi.CGT wynosi 33 %.Podatek od spadków w kręgu najbliższej rodziny korzysta ze zwolnienia określonego kwotowo (podatek od nadwyżki powyżej ),między małżonkami w ogóle nie występuje obowiązek podatkowy, w grupie A zwolnienie to ponad 300 tys euro.Co za brednie.

  Odpowiedz
 • czytelnik(2020-02-07 09:53) Zgłoś naruszenie 32

  O, jeszcze jakiś dziennikarz mówi, ze co zagraniczne to lepsze. Najpierw wprowadźcie taką imigrację uchodźców jak w krajach zachodnich.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!