« Powrót do artykułu

Jak wygrać wybory prezydenckie? Skrajne diagnozy w PiS i w PO [ANALIZA]

Kluczem do zwycięstwa w wyborach prezydenckich jest dotarcie do wyborców umiarkowanych – twierdzą politycy PO. Z kolei PiS nie wierzy w mityczne centrum i stawia na mobilizację twardego elektoratu. Kto jest bliżej prawdy?

wybory parlamentarne 2019 2

żródło: ShutterStock

W ostatnich wyborach do Sejmu, przy rekordowej frekwencji, partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła nieco ponad 8 mln głosów. Andrzej Duda musi teraz wykręcić jeszcze lepszy wynik, by wygrać (w 2015 r. w I turze uzyskał ponad 5 mln głosów, a w II turze – 8,6 mln)

statystyki

Komentarze (6)

 • były wyborca PO(2020-02-07 09:59) Zgłoś naruszenie 52

  Warszawa zagłosuje nawet na krowę jeśli na zadzie przyklei jej się karteczkę precz z PiS.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • andi6(2020-02-07 08:36) Zgłoś naruszenie 22

  No i umiera ostatnia nadzieja na odsunięcie od władzy PADa!

  Odpowiedz
 • wyborca PIS(2020-02-09 11:38) Zgłoś naruszenie 20

  Poprę każdego kandydata byle nie PAD. Prezydent nie może być długopisem i tubą rządzącej partii, nie powinien krzyczeć na ludzi i nie powinien być tylko prezydentem wyborców PISu. Obecny stan jest chory i należy go zmienić. Przekonały mnie o tym fakty z kończącej się kadencji prezydenckiej.

  Odpowiedz
 • wyborca(2020-02-07 14:30) Zgłoś naruszenie 11

  Absurdalna jest idea wyborców PO, lewicy i PSL traktowanych wspólnie. Tych kandydatów nic nie łączy. Są ludzie bezmyślnie niechętni Dudzie, wszystko byle nie Duda, ale to jakiś margines.

  Odpowiedz
 • j.(2020-02-09 12:21) Zgłoś naruszenie 00

  Ale te całe wybory na nic się nie zdadzą, bo opozycji praktycznie nie ma, tak jest słaba, nieudolna, bezmyślna, beznadziejna, że obecny prezydent nie ma z kim przegrać, tak, jak obecny obóz rządzący nie miał z kim przegrać wyborów parlamentarnych. Mogą sobie teraz robić co chcą, nawet wprowadzać jakiś stan wojenny, godzinę policyjną, zdelegalizować wolne media, zawłaszczyć organizacje pozarządowe itd., a wyborcy w akcie wdzięczności za 500+ i 13-tkę dla emerytów i tak na nich zagłosują! Taka jest niestety siła populizmu, a opozycja.... a opozycja nic w dalszym ciągu nie rozumie! Rację ma tylko ta Kinga, która wyjechała stąd w cholerę!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!