« Powrót do artykułu

Mit naszej pięknej suwerenności [OPINIA]

Pełne patosu przemówienia polityków zapewniających, że będą bronić polskiej suwerenności, nie przystają do rzeczywistości.

Marek Tejchman

autor: Wojtek Gorskiżródło: Dziennik Gazeta Prawna

Marek Tejchman

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • no tak(2020-01-30 09:01) Zgłoś naruszenie 24

  Po pierwsze konstytucja - nie daje takiej możliwości żeby przekazać suwerenność. Suwerenem jest naród. Ale nie niemiecki z francuskim, tylko polski. Drugie hierarchia aktów prawnych. Zgodnie z konstytucją pierwsza jest konstytucja, drugie ratyfikowane umowy międzynarodowe potem ustawy. No ale regulacje wewnętrzne UE - nie są ratyfikowanymi umowami międzynarodowymi. Ponadto w referendum ludzie wypowiedzieli się za Europą ojczyzn - czyli wspólnej strefie wolnego handlu i przemieszczania, a nie za państwem europejskim. Traktat Lisboński to akt bezprawia sprzeczny z Konstytucją, w zakresie w jakim próbuje odbierać suwerenność społeczeństwu. To jest elementarz prawa. To, że sobie jakieś "elyty" chcą zrobić euro-synekurę, to nie jest nasz problem, tylko ich.

  Odpowiedz
 • Mity i pólprawdy panie autorze(2020-01-29 12:48) Zgłoś naruszenie 13

  Człowieku co Ty bredzisz o przekazywaniu suwerenności UE , nie widzisz co się dzieje we Francji, Hiszpanii - SN wystąpił przeciw wyrokowi TSUE, Francja walczy z własnym narodem , każdy inny kraj chce wyszarpać jak najwięcej dla siebie. Koncerny hegemonów mają narodowość i żaden hegemon nie pozwoli sobie na ich osłabianie. Nord Stream 1 i 2 to nie fikcja, tylko polityczno-gosp. projekt Moskwy i Berlina, komu chcesz oddawać suwerenność ???

  Odpowiedz
 • Majster Klepka(2020-01-30 21:00) Zgłoś naruszenie 02

  Oddaliśmy suwerenność? Może tak (głupio) , jednak Niemcy, Francja, jakoś postawiły na swoje konstytucje i wydaja "groźne pomruki" gdy UE próbuje cokolwiek uszczknąć.

  Odpowiedz
 • Bert(2020-01-30 21:55) Zgłoś naruszenie 05

  szanowne pismaki z gazety POprawnej, nie wątpię , że wychowani przez mamusie i tatusiów zaopatrujących się za komuny w sklepach dla służb, jedyną formą suwerenności jaką znacie jest pozostawanie pod obcym butem w zamian za odpowiednio wyższe wynagrodzenie i możliwość uważania się za wybranych, ale ...pobudka! to se ne wrati

  Odpowiedz
 • bee(2020-02-08 14:34) Zgłoś naruszenie 00

  Niestety, kto płaci ten wymaga. Wyjątek stanowi postawa ludzi Watykanu i zniewolonych wiernych. Biorą co chcą i ile chcą. Z budżetu, od wiernych. Do woli i bezkarnie korzystają z ciał wiernych. Kiedyś mordowali i palili na stosie. Teraz mają ochronę w swych przestępczych, obłudnych wychowankach i g płacą do budżetu. Suweren zadłużony i okradany systematycznie od 1000. lat do dziś. Wierni zęby umyć i całować w dłonie przedstawicieli Jezusa.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!