« Powrót do artykułu

Pierwszeństwo pieszych i wyższe mandaty. Sejmowy zespół omówi propozycje rządu i KO

W pierwszej połowie stycznia zbierze się parlamentarny zespół ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego, który omówi propozycje zmian w przepisach, przedstawione przez premiera oraz KO; zaprosimy m.in. przedstawiciela resortu infrastruktury - powiedziała PAP przewodnicząca zespołu Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica).

Miasto, droga, ulica, samochody

żródło: ShutterStock

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że do przepisów o ruchu drogowym zostanie wprowadzone pierwszeństwo dla pieszych przed wejściem na pasy, ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym do 50 km/h również w nocy oraz możliwość odebrania prawa jazdy przy przekroczeniu prędkości o ponad 50 km/h poza terenem zabudowanym

statystyki

Komentarze (5)

 • kretynizm salonowy(2019-12-27 11:31) Zgłoś naruszenie 44

  Największy cud Pis : wmówienie pieszym że mają pierwszeństwo. Liczba ofiar śmiertelnych potroi się albo wzrośnie 10-cio krotnie. To taka sama socjotechnika jak podnoszenie minimalnej płacy i rozdawanie 500+.

  Odpowiedz
 • Pieszy.(2019-12-27 10:07) Zgłoś naruszenie 32

  Jeżeli Rząd PiS wprowadzi pierwszeństwo pieszych zbliżających się do przejścia to przestaję na niego głosować uznając Ich za totalnych durniów.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • remick(2019-12-27 09:53) Zgłoś naruszenie 21

  Najwyzszy czas aby skonczyc barbarzynskie potracanie i zabijanie przechodniow na oznakowanych przejsciach dla pieszych, zakaz jazdy dla pijanych na 10 lat i 10.000zl kary, 5 lat i 5.000zl za ponad 30 km/godz+ w miejscach zabudowanych, etc etc...

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!