« Powrót do artykułu

Arcybiskup Jędraszewski zwolnił wszystkie pracownice biura prasowego. "Były zatrudnione na umowie cywilnoprawnej, każda ze stron mogła rozwiązać umowę"

Zespół osób tworzących Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej świadczył usługi na rzecz archidiecezji na podstawie umów cywilnoprawnych. Każda ze stron mogła, bez wskazywania uzasadnienia, rozwiązać umowę za miesięcznym wypowiedzeniem – wynika z oświadczenia opublikowanego w piątek na stronie internetowej archidiecezji.

Abp Marek Jędraszewski

autor: fżródło: PAP

Abp Marek Jędraszewski

statystyki

Komentarze (6)

 • Hajmdal(2019-09-20 20:00) Zgłoś naruszenie 63

  Kościół na śmieciówkach?? Wyzysk bliźniego?? Bez urlopu, opieki nad dziećmi? A gdzie sumienie hierarchów - zapytam retorycznie....

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Bert(2019-09-20 18:45) Zgłoś naruszenie 31

  Zgroza, jak mógł zawierać umowy cywilnoprawne, przecież każdy w Gazecie Prwnej wie, że umowy cywilnoprawne są dla cywili, a nie dla konsekrowanych.

  Odpowiedz
 • Hajmdal(2019-09-20 20:00) Zgłoś naruszenie 22

  Kościół na śmieciówkach?? Wyzysk bliźniego?? Bez urlopu, opieki nad dziećmi? A gdzie sumienie hierarchów - zapytam retorycznie....

  Odpowiedz
 • Kpinomir i Rechotosław(2019-09-20 20:31) Zgłoś naruszenie 22

  Episcopus Jendraschevski to wybitny naukowiec, znawca najstarszych dziejów Państwa Polskiego!

  Odpowiedz
 • aha(2019-09-21 12:09) Zgłoś naruszenie 02

  Czyli to co zawsze kapłani - wykorzystali kobiety i na końcu wywalili je na zbitą twarz, wbrew zawartej umowie. Śmieciówki i inne oszustwa w wolnej Polsce przyszły z agencji rzymskiej. Największym kantem była Solidarność i jej walka o godność i niepodległość RP. Teraz już wiadomo, że szło o bezkarność i podłość w działaniu ludziom agencji rzymskiej. A naszym sponiewieranym katoliczkom polecam słowa T. Kościuszki o roli kapłanów rozbiorach RP i twórczość G. Zapolskiej, szczególnie moralność p. Dulskiej. Nie da się mieć tylu panów na raz: boga, Watykanu, RP, męża i dzieci. Służcie dalej urzędnikom boskim i świeckim.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!