Kowno, Wiedeń, Bergamo. 7 miast na tani weekend w Europie [WRZESIEŃ 2019]

Wrzesień to dobry miesiąc na krótką podróż do jednego z zagranicznych miast - bilet lotniczy wcale nie musi być bardzo drogi.

 • <strong>Sztokholm (Szwecja)</strong>
<br></br>
Bilet lotniczy: dwugodzinny lot tam i z powrotem z lotniska Warszawa-Modlin do Sztokholm-Nykoping we wrześniu 2019 kosztuje dla dorosłej osoby około 70-150 zł (według wyszukiwarki bluesky.pl). Wylot z niską ceną możliwy także z Poznania, Gdańska, Katowic i Krakowa. Paszport niepotrzebny, wystarczy dowód osobisty.
<br></br>
Główne atrakcje miasta to: Kungliga Slottet – Pałac Królewski, Storkyrkan – Katedra, Riddarhuset – Dom Rycerstwa i Szlachty w Sztokholmie, Stadshuset – Ratusz, Vasamuséet – Muzeum Okrętu „Vasa” oraz słynny Skansen pokazujący życie ludności tego kraju sprzed wielu wieków.
 • <strong>Bruksela (Belgia)</strong>
<br></br>
Bilet lotniczy: lot tam i z powrotem z Warszawa-Modlin do Bruksela-Charleroi we wrześniu 2019 kosztuje dla dorosłej osoby ok. 80-160 zł (bluesky.pl)
<br></br>
Główne atrakcje to Wielki Plac (Grand-Place) z okolicznymi kamienicami, Ratusz (Hôtel de Ville) w stylu gotyckim, Dom Króla (Maison du Roi) z XIX, Pasaż św. Huberta (Galeries St-Hubert) z 1847 ze sklepami, galeriami, kafejkami i restauracjami oraz dzielnica budynków różnych urzędów Unii Europejskiej.
 • <strong>Bergamo i Mediolan (Włochy)</strong>
<br></br>
Bilet lotniczy: lot tam i z powrotem do Bergamo we wrześniu 2019 kosztuje dla dorosłej osoby około 180-280 zł (bluesky.pl). Wyloty z Katowic, Krakowa i Warszawy.
<br></br>
Bergamo to miasto w Lombardii położone u południowych podnóży Alp Bergamskich. Historyczna część miasta położona na wzgórzu (Città Alta) jest chętnie odwiedzana przez turystów. Można tam wyjechać kolejką (Funicolare di Bergamo Alta). Najważniejsze zabytki górnej części miasta do Piazza Vecchia, przy którym znajduje się wybudowany w XII w. Palazzo della Ragione, bazylika Santa Maria Maggiore (XII - XIV w.), wieża miejska z XI w. i zabytkowe mury obronne. Można stąd łatwo dostać się także do Mediolanu.
 • <strong>Wiedeń (Austria)</strong>
<br></br>
Bilet lotniczy: lot tam i z powrotem z Warszawy do Wiednia we wrześniu 2019 kosztuje dla dorosłej osoby około 200-300 zł (bluesky.pl).
<br></br>
Historyczne centrum miasta, pełne zabytków ze wszystkich epok historycznych z przewagą XIX-wiecznego historyzmu i secesji przełomu XIX i XX wieku, zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ze względu na bogactwo atrakcji należy do najchętniej odwiedzanych miast Europy.
 • <strong>Londyn (Wielka Brytania)</strong>
<br></br>
Bilet lotniczy: lot tam i z powrotem do Londynu we wrześniu 2019 kosztuje dla dorosłej osoby około 200-300 zł (bluesky.pl). Wyloty z Poznania, Bydgoszczy i Warszawy.
<br></br>
Do głównych atrakcji stolicy Wielkiej Brytanii należą: Tower of London, kultowy Big Ben, katedra św. Pawła, Tower Bridge, opactwo westminsterskie, Pałac Buckingham, galeria Tate Modern oraz Muzeum Brytyjskie.
 • <strong>Kowno (Litwa)</strong>
<br></br>
Bilet lotniczy: lot tam i z powrotem z Warszawy do Kowna we wrześniu 2019 kosztuje dla dorosłej osoby około 300-400 zł (bluesky.pl). 
<br></br>
W Kownie zobaczyć warto ruiny zamku, gotycką katedrę św. Piotra i Pawła oraz inne (bardzo liczne) zabytki sakralne, które spotkać można podczas spaceru Starym Miastem.
 • <strong>Budapeszt (Węgry)</strong>
<br></br>
Bilet lotniczy: lot tam i z powrotem z Warszawy do Budapesztu we wrześniu 2019 kosztuje dla dorosłej osoby około 300-400 zł (bluesky.pl). 
<br></br>
Do miejsc, które warto zobaczyć w stolicy Węgier należą na pewno: Zamek Królewski w Budzie, brzeg Dunaju, aleja Andrássyego oraz Plac Bohaterów (Hősök tére). Historyczna część miasta pełna jest zabudowań pochodzących z różnych epok, począwszy od starożytności. W mieście działa ponad 200 muzeów i galerii, wśród nich wiele o randze międzynarodowej.
<br></br>
Dla turysty dużą atrakcją są budapeszteńskie mosty: Most Łańcuchowy (inaczej Most Łańcuchowy Széchenyiego, Széchenyi lánchíd), Most Małgorzaty (Margit híd), Most Wolności (Szabadság híd), czy też najbardziej rozpoznawalny dla obcokrajowców Most Elżbiety (Erzsébet híd).
<br></br>
Najbardziej znanym „deptakiem” z drogimi, markowymi sklepami jest Váci utca usytuowany między Mostem Łańcuchowym a Mostem Elżbiety. Spośród targowisk najpopularniejsze wśród turystów (i największe) jest Targowisko Centralne (Központi Vásárcsarnok) w Peszcie przy Moście Wolności.
statystyki

Komentarze (4)

 • tanio(2019-09-25 07:53) Zgłoś naruszenie 41

  Niby fajnie tylko dlaczego podajecie sam koszt przelotów / faktycznie tani i to jedyna tania rzecz jeśli chodzi o pobyty w opisanych krajach/miastach / a jakoś ani słowa wzmianki na temat kosztu np.noclegów..?

  Odpowiedz
 • Bogdan(2019-08-16 10:45) Zgłoś naruszenie 10

  Kowno to raczej max. 2 godziny zwiedzania miasta. Lepiej to połączyć z Wilnem.

  Odpowiedz
 • 1(2019-10-08 11:29) Zgłoś naruszenie 10

  Sztokholm 3000~5000 koron doba hotelowa + droższe jedzenie niż w Polsce + bilety komunikacji miejskiej + nietanie gifty + ew. wycieczka statkiem po archipelagu za 300 lub więcej koron w zależności od jej trwania

  Odpowiedz
 • wujek(2019-10-18 08:25) Zgłoś naruszenie 00

  Tak, czy siak ~1000PLN na osobę

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!