« Powrót do artykułu

Władzy trudniej ukryć niewygodne fakty. Lokalne stowarzyszenia walczą o jawność

W cieniu wprawionych medialnie organizacji jawnościowych działa coraz więcej małych stowarzyszeń, które utrudniają lokalnym władzom ukrywanie niewygodnych faktów.

ludzie tłum

żródło: ShutterStock

Małym stowarzyszeniom, często walczącym o niszowe sprawy, znacznie trudniej jest realizować społecznikowskie ideały niż organizacjom, które mają siłę przebicia w ogólnopolskich mediach. Zwłaszcza że w niedużych miejscowościach ich aktywność napotyka na poważne przeszkody w postaci siatki powiązań opartych na koteryjnej lojalności

statystyki

Komentarze (3)

 • XXYYZZ (2019-08-17 10:13) Zgłoś naruszenie 50

  ODWAGA, przenikliwość i świadomość sprawiedliwości społecznej lokalnych/ponadlokalnych, ale niezależnych grup społecznych, jest nadzieją na społeczny porządek i transparentność w decyzjach i działanich władz samorządowych i rządowych. KONTROLA SPOŁECZNA powinna być najwyższą władzą! Ale to utopia...

  Odpowiedz
 • ale(2019-08-17 15:48) Zgłoś naruszenie 32

  Dla agentów Watykanu jesteście owcami do strzyżenia i ogłupiania od poczęcia do zgonu. Dla ich wychowanków czyli dojnej zmiany - jesteście godnymi pogardy ogolonymi do gołej skóry idiotami. Cała ta mafia po 1989 r. myślała tylko o sobie. Granice otwarto abyście złodziei u koryta nie pobili. Kaczafi wysoce poważa Kuchcińskiego - dostał 1. miejsce do Sejmu. Nowy p-cy KNF wynajmuje BMW za 10 tys zł m-nie a zakupione 4-y limuzyny stoją w garażu. O Glapie i dwórkach też wiecie, SKOK-i, deptaniu prawa, podwyższeniu opłat sądowych, za bicie żony prokuratura wnioskuje o prace społeczne dla bandziora. Trzeba bardzo gardzić okradanymi aby takich ludzi tolerować. K. Morawiecki startuje do Senatu, a facet okradł firmę budowlaną w W-wie. Biegiem do Kościoła, głosujcie na PiS dalej.

  Odpowiedz
 • parobek krajowy(2019-08-17 12:46) Zgłoś naruszenie 22

  ak podaje "Super Express", emeryci powinni z niecierpliwością wyczekiwać października, ponieważ wtedy ruszą nowe, rządowe programy socjalne. Najważniejszym z nich jest 500 dla osób z niepełnosprawnością – po przyjęciu senackich zmian w ustawie, obejmie on również najstarszych. Do skorzystania z programu uprawnia seniorów skończone 75 lat oraz pobierana przez nich najniższa emerytura lub renta w wysokości 1100 złotych brutto (935 złotych na rękę).... " także ci co mają 2100 zł brutto emerytury a grą większości ci co *********** dla tego chorego kraju mają ok. 2100 brutttttttttooooo, to nie dostaną 500 plus. Także macie tych swoich pisowców. Także emeryci mający ponad 30 lat pracy pamiętajcie, że pisowce traktują was jak parobków.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!