« Powrót do artykułu

Przy Kaczyńskim zasada "mierny, bierny, ale wierny" została podniesiona do rangi cnoty

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński z dużymi oporami podał się do dymisji. Historia jego przygód to przyczynek do opowieści o pragmatyce pisowskiej władzy.

Kuchciński Marek

autor: Marcin Obarażródło: PAP

Politycy PiS narzekają dziś, że Kuchciński zabierał samoloty ministrom, a oni mogą przez niego nie dojść do władzy, bo stracą brakujący procent. Refleksja powinna wszakże dotyczyć całego systemu rządów. Tyle że oni mogą jedynie apelować o jego zmianę do jednej osoby: swojego przywódcy. Bo taki tryb podejmowania decyzji to także element tego systemu.

statystyki

Komentarze (21)

 • polak(2019-08-09 15:49) Zgłoś naruszenie 266

  jeszcze kłamie do końca bezczelność na maxa

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Tubylec z Bieszczad (2019-08-09 15:48) Zgłoś naruszenie 253

  Żal Polski, smutek ogarnia, gdy tacy osobnicy do władzy - na kłamstwach -dochodzą !! Przecież ten marszałek [?] swym zachowaniem jako żywo przypomina syna Jarosiewicza. Kogo z nas stać na tak wybujałą fantazję, aby wyobrazić sobie premiera czy ministra rządu Szwecji, Norwegi, Anglii czy Francji latającego na prywatne spotkania samolotem ?? Tam nie każdemu przysługuje auto służbowe, a co dopiero loty co tydzień !! Owszem, w Rosji czy na Białorusi, także w innych azjatyckich republikach byłego Związku Sowietów to norma, ale czy takie standardy obiecywał Prezes ? Ktoś kiedyś rzekł ; kłamstwo ma krótkie nogi. Patrząc na "ojca" PIS-u potwierdzam ...

  Odpowiedz
 • ABC(2019-08-09 09:44) Zgłoś naruszenie 215

  Do czytelnika - i, jak to było z lotami zmarłego prezydenta, też powinien się „rozpisać”.

  Odpowiedz
 • Kubuś Bieszczadzki(2019-08-09 16:06) Zgłoś naruszenie 214

  Nie tylko elegancką i ekskluzywną markę [BMW] przejął PIS, ale także słynne TKM [teraz k**** my]. Ciekawym, co przed/po wyborach jesiennych nam zaserwują ? NTsN .... Nam To się Należy.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Kpiarz (2019-08-09 13:35) Zgłoś naruszenie 194

  No to doszedł nowy element pragmatyki PiS - u. Jak trzeba to poświęcą jednego ze swoich, ku uciesze gawiedzi i dla propagandy. Drżyjcie PiS - owscy politycy średniego szczebla. W każdej chwili może trafić na was......... 😁

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Obywatel.(2019-08-10 09:48) Zgłoś naruszenie 73

  Winą ,za ten cały bałagan , burdel , ponoś ,prezes partii pisowców i zjednoczonej prawicy J.Kaczyński , On już nie panuje nad niczym , spotykają si na Nowogrodzkiej i tak ,jak za czasów PZPR-u , odbywa się plenum , i planują , jak by tu uderzyć po tyłku społeczeństwo ,a co się tyczy przestrzegania prawa w Polsce , to żaden z przedstawicieli pisowców i zjednoczonej prawicy tego nie robi , przykład posła R.Czarneckiego ma wyrok sądu w wielkim poważaniu , może On R.Czarnecki ,nie przestrzegać wyroku sądu , mogę i ja ,jako drugi sort , też będę miał wyroku sądu ,jak poseł , reprezentant i przedstawiciel społeczeństwa polskiego R.Czarnecki , w czterech literach , może i On , mogę i Ja , jesteśmy wobec prawa równi ,jak mówił poseł J.Kaczyński ,na początku wyborów w 2016 roku , do polityki nie idzie się po pieniądze , uczciwości i transparentności , to tak ja z B.Szydło uczciwość i transparentności i po 80 tyś premii dla sowich panie J.Kaczyński , to ma być ta uczciwości ?,Cały czas kłamiesz prezesie pisowców J.Kaczyński , bo Kuchciński ,jak za równo prezes J.Kaczyński łamią prawo na każdym kroku , zgodnie z prawem łamią prawo, dla,pań i panów z kasty ,to wy i ty jesteś J.Kaczyński przewodniczącym , pań i panów kasty ,a drugi sort ma być na polecenie panów i pań z kasty i słuchać ,jak kasta rządzi i nie sprzeciwiać się panu przewodniczącemu kasty pań i panów posłowi i prezesowi J.Kaczyńskiemu?!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • czytelnik(2019-08-09 09:01) Zgłoś naruszenie 728

  coś podobnego, ciekawe dlaczego Zaremba nie rozpisywał się jak to było z lotami za poprzedniej władzt, jaka to była pragmatyka

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • T1000(2019-08-10 10:31) Zgłoś naruszenie 61

  Wiesz Marek, jesteś dla mnie jak brat, ale niestety muszę cię wypier....z fotelu marszałka Wiesz Jarek, jesteś dla mnie jak brat, dlatego jak będę znów tylko zwykłym posłem, musisz załatwić mi inne stanowisko z darmowymi lotami Gulfstreamem do Rzeszowa na koszt firmy

  Odpowiedz
 • ad vocem ... Bert(2019-08-10 23:10) Zgłoś naruszenie 52

  Czyżby MIERNY ale WIERNY zwolennik KACYKA plemiennego z Nowogrodzkiej … i jego KOTA z kuwety ???. Miał rację Wiesław Jarząbek stojąc przed lustrem i mówiąc do siebie …."ŁUBU … DUBU niech nam żyje prezes naszego klubu"

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • podatnik(2019-08-11 08:12) Zgłoś naruszenie 41

  Bardzo jestem zadowolona bo jak prowadził obrady to ciśnienie mi wzrastało do 300....

  Odpowiedz
 • Bert(2019-08-10 14:44) Zgłoś naruszenie 38

  Szanowne pismaki z gazety POprawnej, nie wycierajcie sobie gąb Kaczyńskim, bo tak szczerze mówiąc, to w porównaniu z nim jedyne do czego się nadajecie, zarówno pod względem profesjonalizmu jak i etyki, to czyszczenie kuwety Jego Kota.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!