« Powrót do artykułu

Polacy w obliczu brexitu: Nikt nas stąd przecież nie wyrzuci

– Na razie oficjalnie nie ma jeszcze żadnych zakazów, nie zmieniły się procedury w urzędach, jednak od dłuższego czasu dzieją się dziwne rzeczy. Minimum rok trwa wyrabianie legitymacji ubezpieczeniowej. Zakładanie konta stało się też bardzo utrudnione. Trzeba przedstawiać więcej dokumentów. Nie w każdym banku jest tak samo, jednak to coraz bardziej powszechny problem – mówi pochodząca z Bydgoszczy Katarzyna, która pracuje w Belfaście jako barmanka.

 • Procedury się nie zmieniły, ale niektóre instytucje mnożą wymagania
statystyki

Komentarze (3)

 • turpin(2019-06-04 09:14) Zgłoś naruszenie 20

  >>Wiadomo, że nagle nikt nikogo stąd nie wyrzuci, nie zabierze domów i nie wywiezie wozami policyjnymi<< ...nie byłbym tego taki pewny. Nie należy przeceniać brytyjskiej nieumiejętności szybkiego wprowadzania głębokich zmian. Brytyjczycy są w tym równie dobrzy, jak Niemcy w spiskach. Zas do do traktowania obcokrajowców - just look at the Windrush people.

  Odpowiedz
 • Weredyk(2019-06-07 11:37) Zgłoś naruszenie 00

  Polacy sa GLOWNA przyczyna tego zamieszania, i jesli Brexit nastapi (w co watpie) to zdecydowanie Polakami sie angole zajma ze

  Odpowiedz
 • Weredyk(2019-06-07 11:39) Zgłoś naruszenie 00

  Polacy sa GLOWNA przyczyna tego zamieszania, i jesli Brexit nastapi (w co watpie) to zdecydowanie Polakami sie angole zajma ze szczegolna troska.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!