« Powrót do artykułu

Polakom utrudniano głosowanie na Wyspach

Maciej jest 38-letnim ogrodnikiem z Nash Mills, niedużej dzielnicy w miasteczku Hemel Hempstead 35 km na północ od centrum Londynu. W Wielkiej Brytanii mieszka od maja 2004 r., czyli odkąd Polska weszła do Unii i rząd Tony’ego Blaira jako pierwszy (obok irlandzkiego) we Wspólnocie otworzył rynek pracy dla obywateli nowych państw członkowskich.

ludzie tłum

żródło: ShutterStock

Jego zdanie Theresa May i minister spraw wewnętrznych Sajid Javid mogli się zatroszczyć o tę sprawę, ale nie zrobili nic.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • turpin(2019-05-27 11:52) Zgłoś naruszenie 50

    Pan Maciej - spędziwszy ponad 1/3 swego żywota na Wyspach, powinien już dawno pozdawać stosowne rigorosa i złożyć papiery o brytyjski paszport. Ale mu się najwyraźniej nie chciało.

    Odpowiedz
  • Szympans(2019-05-28 07:39) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Maciej, podobnie jak większość mieszkańców Jackowa od lat nie utrzymujący żadnych stosunków z krajem poza wizytami na święta, powinien nie móc głosować w sprawie Polski, tak jak nie płaci na Polskę żadnych podatków.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!