« Powrót do artykułu

Andrysiak: Nas rajcuje tęczowa aureola Matki Boskiej Częstochowskiej, a nie sprawy „ważne” i „merytoryczne”

Jeśli wydaje się państwu, że komentując w mediach społecznościowych tęczową aureolę Matki Boskiej Częstochowskiej czy film braci Sekielskich, uczestniczycie w debacie publicznej, to macie rację – wydaje wam się. Twitterowe bon moty mają tyle wspólnego z debatą, co mądrości wujaszka u cioci na imieninach.

Troll internetowy

żródło: ShutterStock

Ne chodzi o niezrozumienie czasów, postęp technologiczny i wyzwania cyfrowego świata. Chodzi o postępujące w galopującym tempie zdziecinnienie.

statystyki

Komentarze (18)

 • Ile...(2019-05-18 09:39) Zgłoś naruszenie 140

  Ile wynosi w zl dochod brutto wszystkich rozliczajacych podatki? Kto wie niech mi odpowie. Ile wynosi przecietny dochod netto na osobe w Polsce? Jak ksztaltuje sie rozklad dochodow i wynagrodzen wg decyli? Kto wie niech pisze. Jak wyglada rozklad dochodu rozporzadzalnego wg decyli w naszym kraju? No bo przeciez nie tak jak glosi GUS. Co to jest dochod ekwiwalentny, jak sie ksztaltuje i do czego sluzy? ----- Nie podaje sie do publicznej wiadomosci za posrednictwem mediow ani za pomoca Internetu zadnych przyzwoitych danych na temat problemow w Polsce. To skad ludzie maja je znac i wiedziec. Nie wiem z czego to wynika: z braku odpowiednich e-systemow, ze slabosci dziennikarzy, z niecheci rzadu do ujawniania informacji?

  Odpowiedz
 • XXYYZZ(2019-05-18 11:00) Zgłoś naruszenie 130

  Angażowanie emocji i uwagi obywateli w igrzyska/wojenki partyjne, różne reality show, seriale i różnego rodzaju turnieje, czy promowanie osobowości tzw. celebrytów i gwiazdeczek przez pseudo dziennikarzy fałszuje rzeczywistość i odwraca uwagę od spraw/problemów istotnych. Nie powoduje refleksji, nie motywuje do zdobywania wiedzy i kompetencji. Aż podejrzewam, że jest to zaprogramowane. Durnym ( przepraszam! ) społeczeństwem łatwiej manipulowaffć.

  Odpowiedz
 • Funkcja...(2019-05-18 09:42) Zgłoś naruszenie 120

  Funkcja mediow powinna byc m.in. funkcja ksztalcaca spoleczenstwo. A chyba w duzej mierze nie jest.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • XXYYZZ(2019-05-18 10:56) Zgłoś naruszenie 90

  Angażowanie emocji i uwagi obywateli w igrzyska/wojenki partyjne, różne reality show, seriale i różnego rodzaju turnieje, czy promowanie osobowości tzw. celebrytów i gwiazdeczek przez pseudo dziennikarzy fałszuje rzeczywistość i odwraca uwagę od spraw/problemów istotnych. Nie powoduje refleksji, nie motywuje do zdobywania wiedzy i kompetencji. Aż podejrzewam, że jest to zaprogramowane. Durnym ( przepraszam! ) społeczeństwem łatwiej manipulować.

  Odpowiedz
 • Ludzi...(2019-05-18 10:18) Zgłoś naruszenie 90

  Ludzi interesuje bardzo np. problematyka dochodow i wynagrodzen. I trzeba o tym pisac. Ale nie w ten sposob, czy konkretny X jezdzi jeszcze malym fiatem czy ferrari, czy ma rezydencje na wzgorzu czy w dolinie lub czy mieszka w gierkowski bloku, czy konkretny X zarabia pol miliona, czy 1252 zl. Ludziom trzeba podawac ucywilizowana wiedze np. na temat dochodow w postaci roznych rozkladow, roznych srednich itp.

  Odpowiedz
 • Co ja...(2019-05-18 09:53) Zgłoś naruszenie 81

  Co ja mam myslec, jak dziennikarz pisze, ze emeryt ze srednim krajowym swiadczeniem emerytalnym jest bogaty bo przeciez jego emerytura 2 tys. zl znajduje sie blisko sredniego dochodu 2,5 tys. zl / od siebie dodam na 1 mieszkanca kraju, czyli od dzidziusia do dziadusia/ ?

  Odpowiedz
 • Co...(2019-05-18 09:47) Zgłoś naruszenie 81

  Co ja mam powiedziec jak dziennikarz pisze, ze emeryci to najbogatsza grupa spolczena w Polsce, przy czym odnosi to tylko do wysokosci emerytur.

  Odpowiedz
 • green(2019-05-18 10:41) Zgłoś naruszenie 68

  Pamietam ze za komuny tez byla walka z kosciolem katolickim /religia to opium dla ludu - Lenin/ Ale nie brali w niej udzialu aktywisci spoleczni tylko bezpieka i donosiciele. Teraz Wiosna oraz POKO to postepuja jak terrorysci. Zamykac na "dolek" na 48 godz a potem grzywny.. Na sedziow nie ma co liczyc bo to komuna z ojca i mamy na syna i corke.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • czytelnik(2019-05-18 09:09) Zgłoś naruszenie 510

  dziwne pytanie DGP, to przecież media się bardzo starają aby tak było, przykład atak na kościól, DGP też się bardzo o to stara

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Z boku patrzacy(2019-05-18 17:03) Zgłoś naruszenie 50

  W chaosie nie może Polak być bogaty . Właśnie to rządzącym jest aby w kraju było zamieszanie - bo ci co dorwali się do władzy chcą jak najszybciej nabić bezkarnie kieszenie. Wzorem do naśladownictwa powinna być Szwajcaria - tam poniżej stanowiska ministra ,każdy urzędnik korzysta wyłącznie ze swego samochodu . W kraju takim jak Polska nawet referent gminny życzy sobie służbowego przejazdu na koszt podatnika o czym przekonałem się przy zgłoszonej wycince drzewa na posesji. Pani która ,przyjechała z kierowcą , zapytałem dlaczego nie przyszła pieszo z urzędu dzielącego odległość około 2 kilometrów - odpowiedziała " ja jeszcze mam inne sprawy do załatwienia ". Tak się roztrwania pieniądze polskiego podatnika . Zasada jest jedna " jak przeciętny obywatel bogaty - to i kraj bogaty ".

  Odpowiedz
 • czytelnik(2019-05-19 09:09) Zgłoś naruszenie 210

  może Andrysiaka rajcuje znieważenie obrazu Matki Boskiej, mnie to po prostu boli

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Wiara katolicka(2019-05-22 15:00) Zgłoś naruszenie 10

  Wazna sprawa dla Polakow jest wiara katolicka. Ale Kosciol Katolicki nie moze byc panstwem w panstwie. On powinien byc skladowa Panstwa Polskiego, a nie jakims wyalienowanym tworem.

  Odpowiedz
 • oi(2019-05-19 13:13) Zgłoś naruszenie 04

  Towarzystwo od teczowej aureoli wyglada jak by robilo dla rzadu zaslone dymna dla wszystkich zmian ktore teraz wchodza Te podzialy na lewice i prawice sa sztuczne. Wszystko darzy do skonfliktowania spoleczenstwa i wyciagniecia pieniedzy na te swoje partie

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!