« Powrót do artykułu

Woś: Koniec biedy. Teraz [OPINIA]

Ciekawe wieści płyną z Kanady. Wygląda na to, że rząd może świętować sukces w walce z biedą oraz ubóstwem. Co prowadzi nas do pytania: a może zupełna likwidacja tych zjawisk w bogatych krajach jest jak najbardziej możliwa? A ich kompletne wyplenienie kwestią wyłącznie politycznej woli rządzących?

Rafał Woś

autor: Wojtek Gorskiżródło: DGP

Rafał Woś

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • XXYYZZ(2019-03-18 09:54) Zgłoś naruszenie 52

    Per analogiam do Polski: ten rząd/ta partia wygra lub utrzyma władzę, która znacznej części obywateli da poczucie bezpieczeństwa i przewidywalności ( z hierarchii potrzeb ). Genialne, bo proste, ale piekielnie trudne.........., bo proste!

    Odpowiedz
  • tak to jest,nie inaczej(2019-03-19 14:31) Zgłoś naruszenie 11

    Nie,najskuteczniejszym środkiem na podniesienie i liczby narodzin i wskaznikow ubostwa jest dawanie pracy kazdemu obywatelowi.Tak jak w krajach skandynawskich gdzie obywatel musi w zasadzie robic to co chce w swoim kraju za odpowiednio duze pieniadze.Dodatki sa dla biednych ludzi z innych krajow,nie dla obywateli. Czlowiek ktory robi to chce na godziwe pieniadze jest w stanie sie spolecznie rozwijac,a nie ten ktory dostaje 500+ bo tak w w zasadzie to on dalej wegetuje ( przy rzekomej pomocy panstwa). Polska to kraj spychania w dół dlatego Polak zawsze bedzie biedny.Ale jest to problem szeroki,zaczynajacy sie w szkole czy uczelniach,a konczacy sie na pracodawcach.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!