« Powrót do artykułu

Żaryn: Każde państwo ma prawo do reakcji obronnej [OPINIA]

Decyzja o wydaleniu z Polski Czeczena Azamata B. wywołała pod koniec sierpnia 2018 r. ostry sprzeciw ze strony części mediów, polityków opozycji oraz organizacji pozarządowych. Niemal od razu bez dokładnej znajomości przyczyn deportacji rozpoczęto utrwalanie narracji, według której odesłanie B. do kraju pochodzenia nastąpiło z błahej przyczyny, przez nadgorliwość lub niekompetencję polskich służb, i jest ono równoznaczne z wydaniem na śmierć człowieka, który w Rosji jest wrogiem.

Polska protest pięść patriotyzm flaga

żródło: ShutterStock

Procedura wydalenia jest realizowana zgodnie z zasadami demokratycznego państwa prawa, opartymi na regulacjach spełniających określone normy i standardy, które zakładają traktowanie wydalanych osób w sposób humanitarny, z pełnym poszanowaniem ich podstawowych praw i godności.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • green(2019-03-05 09:25) Zgłoś naruszenie 00

    Wiadomo ze PIS to populisci,faszysci i co tam jeszcze,dlatego wydalili biednego Czeczena. Ot lewackie pojmowanie praw czlowieka.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!