« Powrót do artykułu

Szef KPRM: Po wypowiedzi szefa izraelskiego MSZ udział Polski w szczycie V4 pod znakiem zapytania

W świetle wypowiedzi szefa izraelskiego MSZ jakikolwiek udział przedstawiciela Polski w szczycie V4 w Izraelu stoi pod dużym znakiem zapytania - powiedział w poniedziałek w radiowych "Sygnałach dnia" szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Israel Katz

autor: SEBASTIAN SCHEINER POOLżródło: PAP/EPA

Odnosząc się do słów przypisanych przez media izraelskie szefowi izraelskiego rządu szef izraelskiego MSZ Israel Katz (na zdjęciu) stwierdził: "Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i - tak jak powiedział Icchak Szamir (b. premier Izraela – PAP), któremu Polacy zamordowali ojca, +Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki+. I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych".

statystyki

Komentarze (1)

  • lukluk(2019-02-18 11:00) Zgłoś naruszenie 00

    Głupi rząd, dziennikarze celowo piszą głupoty lepiej się sprzedają zarabiają znacznie więcej , a przeprosiny nic nie kosztują . Więc może jak jeden zapłaci za pomówienia i drugi to trzeni skalkuluje czy mu się opłaca takie głupoty gadać. Ale rząd jest jeszcze za mało rozgarnięty woli dostawać po pysku od dziennikarzy niż się bronić

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!