« Powrót do artykułu

Polemika do wywiadu z Morawieckim. Nie Wokulski, a raczej Pinokio

Język anty-wolnościowy jest zwykle tym bardziej niebezpieczny, im wyższy tytuł naukowy posiada jego producent. Jeszcze gorzej, gdy posługuje się nim osoba piastująca najwyższe państwowe stanowisko. Mateusz Morawiecki, w wywiadzie zatytułowanym „Nie jestem Wallenrodem. Raczej Wokulskim” z dnia 28-30.12.2018, przedstawił szokujące stwierdzenia na temat polskiej transformacji, które poparł zmanipulowanymi przykładami. Co gorsza, posłużył się przy tym językiem, do złudzenia przypominającym język środowisk skrajnych, które upatrują się zbawiennej roli państwa w rozszerzaniu swojej kontroli i arbitralnej władzy polityków w gospodarce. Mając świadomość zagrożenia, do jakiego może prowadzić triumf nieprawdy i emocji nad faktami, trzeba się im przeciwstawiać.

Tomasz Dróżdż

żródło: Materiały Prasowe

Tomasz Dróżdż – student Szkoły Głównej Handlowej (SGH) oraz The London School of Economics (LSE), były współpracownik Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR). Zwycięzca V edycji konkursu Młody Ekonomista organizowanego przez Towarzystwo Ekonomistów Polskich pod patronatem „Rzeczpospolitej”, laureat Szkoły Leszka Balcerowicza.

statystyki

Komentarze (12)

 • ABC (2019-01-31 15:01) Zgłoś naruszenie 46

  Brawo! Rzeczowo i spokojnie w punkt.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • GREEN(2019-01-31 15:01) Zgłoś naruszenie 46

  Lewak sie napreza przeciw PIS. uWAGA BO PEKNIE I SMROD SIE ROZEJDZIE PO KRAJU.

  Odpowiedz
 • ciekawy(2019-01-31 14:25) Zgłoś naruszenie 36

  A ja chcę info o jurnym Stefanie . Do czego używał fasolki po bretońsku?

  Odpowiedz
 • przerwa śniadaniowa(2019-01-31 15:32) Zgłoś naruszenie 25

  Bardzo dobry artykuł. Trzeba głośno mówić o kłamstwach, półprawdach i manipulacjach głoszonych przez rządzących, które maja stać u podstaw decyzji dotyczących nas wszystkich. Nikt w dzisiejszym rządzie nie mówi o podejmowaniu decyzji po dogłębnej analizie sprawy, po rozpatrzeniu za i przeciw czy uzyskaniu opracowań. Ten nierząd podejmuje decyzje emocjonalne i ukierunkowane jedynie na zbicie kapitału politycznego. Nikt przyszłością i analizą skutków się nie przejmuje.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • normaly59(2019-01-31 16:39) Zgłoś naruszenie 25

  bardzo dobre podsumowanie . Brakuje mi tylko jasnego nazwania po imieniu modelu propagandy uprawianej przez Morawieckiego .....to propaganda bolszewicka z wyraźnymi dodatkami propagandy goebbelsowskiej . Przykre , że taki człowiek jest premierem Polski

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • wnerw(2019-01-31 15:24) Zgłoś naruszenie 25

  Z Morawieckim jest taki problem, że gdy stał się premierem przyszło mu głosić teorie narzucone przez partię z którymi w głębi serca się nie zgadza, o których wie że są fałszywe. Dlatego słychać w jego wypowiedziach, że sam w te mądrości nie wieży. Nie wszyscy umieją sprzedać produkt, w który sami nie wierzą i brzmią w tedy nie wiarygodnie, używając w argumentacji wyuczonych frazesów. On właśnie do takich kiepskich kramarzy należy. To wszystko daje obraz człowieka fałszywego i zakłamanego, który robiąc politykę ogłupia społeczeństwo krzywdzi Polskę i uczestniczy w jej rozkradaniu.

  Odpowiedz
 • Mały Jaś(2019-02-02 11:10) Zgłoś naruszenie 10

  Balcerowicz doprowadził nas do nędzy. Popełniał elementarne błędy, które wynikały to być może z braku odpowiedniego wykształcenia żeby nie powiedzieć złej woli. Tego nie da rady obronić. Internet nie zapomina i dobrze, że się chłopak ujawnił, będzie wiadomo iż nie zależy mu na dobru Polski.

  Odpowiedz
 • Kordo(2019-01-31 17:56) Zgłoś naruszenie 04

  Brawo Młody! PMM to patologiczny kłamca

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!