« Powrót do artykułu

Jak zatrzymać mowę nienawiści? Mimo tragedii za wcześnie na lex Adamowicz

Pojawiły się spekulacje dotyczące podjęcia prac nad nowelizacją ustawy o imprezach masowych i stworzeniem regulacji dotyczących mowy nienawiści w internecie. Rząd jest jednak sceptyczny.

Gdańsk

autor: Adam Warżaważródło: PAP

Gdańsk

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (56)

 • art(2019-01-16 07:57) Zgłoś naruszenie 5250

  Zabił go psychopata, a wszyscy robią z tego szopkę polityczną. Żenujące. Niestety prym wiodą media z Wyborczą i TVN na czele.

  Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
 • Wyważony(2019-01-16 08:13) Zgłoś naruszenie 4328

  Po śmierci dziewczynek w Koszalinie natychmiast zatrzymano podejrzanego o niedopełnienie wymogów bezpieczeństwa, a teraz kto jest odpowiedzialny za skandaliczny poziom ochrony tej imprezy, w którym areszcie siedzi? Apel do mediów: nie wprowadzajcie ludzi w błąd łącząc ten bandycki akt bestialstwa z polityką, bo stajecie w jednym szeregu z tym bandytą który to zrobił!

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • Paweł.(2019-01-16 09:41) Zgłoś naruszenie 4142

  Jesteście naprawdę żałośni, Owsiak był odpowiedzialny za organizację zabezpieczenia, ale jak zwykle z powodu swojej megalomanii uważał, że wszystko mu wolno, a gdy zginął człowiek lewa strona TVN, Wyborcza, Janda, itp. chcą yylko doprowadzić do jego bezkarności. Jakich poglądów by nie miał Adamowicz, zginął człowiek i ktoś ponosi za to odpowiedzialność zgodnie z przepiami dotyczącymi zabezpieczeniam imprez masowych i z Kodeksem karnym. Robienie z tego politycznym szopki pod tytułem zakazu mowy nienawiści jest naprawdę poniżej poziomu mułu, bo nie chodzi wam o to, żeby chronić pred groźbami zabicia, ale przed tak zwaną "szeroko rozumianą" mową nienawiści, zakazującą bardzo wielu rzeczy prawda?

  Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
 • Inspektor Pracy -diagnoza(2019-01-16 11:49) Zgłoś naruszenie 3824

  ..........Dlaczego mówicie o mowie nienawiści która ma rożne oblicza:. Czyż nie jest tak często że ofiary dają POwód. Czyż ignorancja , bezczelność z krzywdą dla innych , brak liczenia się z innymi ,POtworny cynizm nie wywołują reakcji czyli nienawiści w stanie rozumu krzywdzonej jednostki a nawet ogółu . Przypomnieć Wam słowa Tuska :"Po mnie to spływa inaczej nie mógł bym być Premierem"-cynizm totalny gdy był pytany o krzywdę długoletnio pracujacych lub w przypadku AmberGold o którym wszyscy wiedzieli, że jako bank powinien być pod nadzorem Rządu i przez to byli pewni co do wiarygodności: "nie zabraniajmy ludziom lokować gdzie chcą -jest demokracja" lub tez " jak się będą sadzić o emerytury POmostwoe to podniesiemy koszty sądowe" efektem czego wielu ludzi nie było i nie jest stać na obronę lub też "biedni nie kupują wiec nie płacą VATu czyli możemy go podnosić" -mimo zapewnień przed wyborami że go obniży . Może Przypomnicie sobie także jak potraktował wszystkich ciężko praujących wyrzucając bez debaty 3 mln podpisów przeciwko tej reformie na ich oczach w TV do kosza.,albo co zrobił po latach pracy z zasiłkami POgrzebowymi. które Oni wypracowali...Czy to nie była cyniczna mowa nienawiści w stylu możecie zdychać --ja i tak swoje zrobię. Jeden zabija nożem ,i wcale już nie jestem pewien czy to był świr -inny przyciskiem w Sejmie (totalny świr) --to nie ten co Go zabił to zabił --ja wiem, że zabił Go inny prowokator i jego cynizm w Sejmie a może sam zabił siebie prowokacyjną POlityka którą popierał bo jako szefowie PO wywołali w społeczeństwie stan umysłowej ogólno społecznej nienawiści.I niech to wreszcie rozważą. Taka POlitylka to nie zabawa,przez coś takiego wywołuje się rewolty a nawet wojny.szkoda tylko tych dzieci pana Prezydenta.

  Pokaż odpowiedzi (11)Odpowiedz
 • Segregator(2019-01-16 13:28) Zgłoś naruszenie 3510

  Rozumiem że jedyną koszerną tezą w tej sprawie jest "walka z mową nienawiści", I tu GP nie da się prześcignąć w ilości prasowych nagłówków.. Przyzwoitość w życiu publicznym i ew. rzetelność dziennikarska, nakazywałby rozpocząć debatę o prawdziwych przyczynach tej tragedii. Mianowicie o tragicznym stanie jakości sądownictwa, które skazuje patologicznego bandytę, za wielokrotny napad z bronią na 5 lat zamiast 25. Za działanie systemu penitencjarnego i resocjalizacyjnego, który powinien wyizolować i podejmować działania względem chorych psychicznie skazanych. Zresztą na etapie procesowym powinno to się dziać, izolacyjnym czy ostatecznie nadzoru poizolacyjnego. Należy sprawdzić co zrobiły oligarchie kleptokratyczne, rządzące od 30 lat w tym nieszczęśliwym kraju? Miast rozwijać probolszewickie sztandary walki z "mową nienawiśc",

  Odpowiedz
 • Gdańszczanin(2019-01-16 10:20) Zgłoś naruszenie 3223

  Przypomnijcie sobie jaki był skowyt Owsiaka, wyborcze, tvnu, onetu i całej reszty, gdy upoważnione organy chciały sprawdzić zabezpieczenie Woodstock. Określane to było jako zamach na imprezę, złośliwe przeszkadzanie, torpedowanie imprezy św. Jurasa. Tę imprezę ktoś z urzędu miasta w Gdańsku dopuścił w takiej formie i z takim zabezpieczeniem. Ten ktoś pewnie ma jakieś imię i nazwisko.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • obywatel(2019-01-16 14:23) Zgłoś naruszenie 2616

  Jak zlikwidować mowe nienawiści? proste-zdelegalizować PO.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • tematy zastępcze(2019-01-16 10:01) Zgłoś naruszenie 2329

  .....Jak zatrzymać mowę nienawiści?..... Jak to jak? Usunąć ze szkół i przedszkoli naukę szowinistycznej wiary i zastąpić ją etyką. Dodam dla pewności ETYKĄ KLASYCZNĄ a nie jakąś etyką katolicką dla osób identycznie zindoktrynowanych. 1,4 miliarda złotych powinien zostać przeznaczony na płace sprawdzonych i wykwalifikowanych etyków a nie na zapewnienie potrzeb finansowych społecznych pasożytów siejących w głowach młodych ludzi nienawiść, szowinizm i coraz częściej faszyzm. Życie i nauka pokazały już nie raz , że najgorszą zarazą społeczną jest mącenie w głowach młodych ludzi. Ciekawe czy żołnierze mający 50-60 lat z taką samą ochotą mordowaliby ludność cywilną jak zindoktrynowane mięso armatnie w wieku 17-25 lat ?

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Dziadek wnuka(2019-01-16 14:20) Zgłoś naruszenie 2316

  Wielu tu piszących albo nie przeczytało tekstu, albo ma problem ze zrozumieniem ! Ludzie, wy nadal po takiej tragedii powielacie przekaz "naszej" Kursko-Rachoniowej telewizji, miast uciszyć się, i zrozumieć, lub też starać się, drugiego człowieka. Sięgając wstecz pamięcią wstydzę się pewnych swoich określeń dotyczących członków PiS-u, i wiem że już nigdy nie wypowiem czegoś, co wypowiedziane pod moim adresem sprawiło by mi ból. Bo co innego krytyka, wypowiedzenie własnego zdania na określony temat, a co innego złość i poniżenie swojego interlokutora !! Jesteśmy jednym narodem, często spotykamy się na jednym podwórku, w tym samym urzędzie czy kościele ... Więcej miejmy dla siebie szacunku, życzliwości, uśmiechu, wtedy łatwiej nam będzie się żyło ....

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • oko(2019-01-16 12:42) Zgłoś naruszenie 2228

  bez mowy nienawiści poparcie dla PiSu nie przekroczyłoby 10%

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • garfield(2019-01-16 16:55) Zgłoś naruszenie 1811

  a da to się zatrzymać , wide wypowiedzi celińskiego , borusiewicza , wałęsy tudzież innych tuzów z PO

  Odpowiedz
 • ??(2019-01-16 14:09) Zgłoś naruszenie 181

  Kiedy Lex Jolanta Brzeska?

  Odpowiedz
 • kontra(2019-01-16 15:52) Zgłoś naruszenie 169

  Sprawa jest prosta . Pozaszywać usta lewakom

  Odpowiedz
 • abcd(2019-01-16 21:01) Zgłoś naruszenie 130

  Nie każdy czyn naganny moralnie jest karalny. A może już trzeba zacząć się bać? Mowa nienawiści to nic innego, jak metoda wykluczenia z języka słów nieprawomyślnych, czyli sposób zrealizowania orwellowskiej nowomowy.

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2019-01-16 21:14) Zgłoś naruszenie 123

  Mowa nienawiści , to kilkanaście tysięcy tzw. aktów prawnych, ustanowionych przez okupantów i ich sługusów przeciwko państwu i narodowi polskiemu . Howgh .

  Odpowiedz
 • Julian(2019-01-16 21:30) Zgłoś naruszenie 115

  Tuwim - Pogrzeb prezydenta Narutowicza Krzyż mieliście na piersi, a brauning w kieszeni. Z Bogiem byli w sojuszu, a z mordercą w pakcie, Wy, w chichocie zastygli, bladzi, przestraszeni, Chodźcie, głupcy, do okien - i patrzcie! i patrzcie! Zimny, sztywny, zakryty chorągwią i kirem, Jedzie Prezydent Martwy a wielki stokrotnie. Nie odwracając oczu! Stać i patrzeć, zbiry! Tak! Za karki was trzeba trzymać przy tym oknie!

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • akcja WIDELEC(2019-01-17 01:42) Zgłoś naruszenie 66

  a MORDERSTWO ROSIAKA szuje SZUJE Z PO

  Odpowiedz
 • Marta(2019-01-17 09:46) Zgłoś naruszenie 43

  TO PIS zabił Prezydenta Gdańska

  Odpowiedz
 • Mały Jaś(2019-01-17 07:00) Zgłoś naruszenie 45

  Ma pytanie do szanownych czytelników. Czy podawanie informacji o tym kogo nie było na "minucie ciszy" jest budowaniem pojednania narodowego? Zastanówcie się nad rolą mediów, jeśli jesteście w stanie samodzielnie myśleć, bo mam tu pewne wątpliwości czy aby jesteście w stanie sobie poradzić z oddziaływaniem okropnych manipulatorów bezprawnie nazywanych dla niepoznaki dziennikarzami.

  Odpowiedz
 • NIENAWIŚĆ TRWA(2019-01-20 15:20) Zgłoś naruszenie 20

  Podkomisja smoleńska powstała w lutym 2016r., niebawem będzie 3 lata; SZCZUJE, OBRZUCA OBELGAMI przeciwników politycznych / to PiS był organizatorem, to PiS złamał procedury/; ZABÓJSTWO, ZBRODNIA, MORDERSTWO, BOMBY, SPISEK, ... - BEZ ŻADNYCH DOWODÓW, BEZ ŻADNYCH FAKTÓW - po co nam organy ŚCIGANIA??? LEJE SIĘ MOWA NIENAWIŚCI ZA PIENIĄDZE PUBLICZNE!!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!