« Powrót do artykułu

Zakończono sekcję zwłok Adamowicza. Wstępna opinia w środę

Zakończyła się sekcja zwłok zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza; jej wstępne wyniki prokuratura ma otrzymać w środę - poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

Msza św. za duszę zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

autor: Adam Warżaważródło: PAP

W niedzielę wieczorem na scenę, na której odbywał się finał WOŚP w Gdańsku wtargnął 27-letni Stefan W. i kilkukrotnie ugodził nożem prezydenta Adamowicza. Jeszcze w nocy samorządowiec przeszedł pięciogodzinną operację. Po jej zakończeniu lekarze z gdańskiego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego informowali, że urazy, jakich doznał samorządowiec, „były bardzo ciężkie”; wyjaśniali, że doznał on poważnej rany serca, rany przepony i ran narządów wewnątrz jamy brzusznej". W poniedziałek krótko przed godz. 15 Centrum poinformowało, że prezydent Adamowicz zmarł.

statystyki

Komentarze (7)

 • Andrzej(2019-01-15 16:08) Zgłoś naruszenie 60

  Czy uciskanie serca podczas reanimacji, które jest przebite nie powoduje dodatkowego krwotoku do jam ciała, co powoduje natychmiastowy spadek ciśnienia i w konsekwencji niewydolność wielonarządową. W sytuacji gdy widoczne są rany kłute (np. w obrębie serca) i wiadomo, że dochodzi do wynaczynienia krwi, każdy mechaniczny ucisk mięśnia sercowego tylko pogłębia ucieczkę krwi do jam ciała. Relatywnie blisko miejsca zdarzenia znajduje się Szpital Copernicus (dawniej Wojewódzki) gdzie można było w przeciągu paru minut przetransportować Pacjenta i niezwłocznie przystąpić do zaopatrzenia okaleczonych narządów. Wydaje się, że 30 minutowe mechaniczne uciskanie klatki piersiowej w sytuacji uszkodzenia mięśnia sercowego i prawdopodobnie aorty tylko pogłębiało krwotok wewnętrzny.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Mark(2019-01-15 16:03) Zgłoś naruszenie 22

  " Prezydent został potraktowany jako symbol władzy. Z Platformą Obywatelską w tle.-mówi naTemat dr Jerzy Pobocha, psychiatra, biegły sądowy, który ponad 30 lat pracował w areszcie śledczym. Zdaniem eksperta, chciał zaatakować ważną osobę, a najważniejszą osobą na scenie był prezydent. Gdyby stał tam poseł lub minister, być może padłoby na niego." ..........Może PO dało wielu ludziom powód? może PO wywołało w umysłach wojne... 3 mil podpisow o wiek emerytalny wywaliliście do kosza na Ich oczach? Kto więc Kogo prowokował?- nie widzicie związku-ilu ludzi obecnie nie dozywa emerytur?

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • ??(2019-01-15 19:46) Zgłoś naruszenie 02

  Pamiętacie zjazd PO gdy Tusk był jeszcze Premierem. Policja uzbrojona po zęby ,ochroniarze ,na dachach strzelcy wyborowi. Czyż Tusk nie bał się czegoś ,dlaczego? -czy nie wiedział co narozrabiali ,czy nie zdawał sobie sprawę, że wywołali społeczno umysłowy stan wojny z własnym robotniczym społeczeństwem? Może dlatego Prezydent zginął ale jako symbol władzy PO. Gdyby tam był Tusk On by zapewne dostał ten cios. Pan dr Jerzy Pobocha psycholog moim zdaniem ma racje.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!