Marsze milczenia, wiece i msze święte. W całej Polsce uczczono pamięć Pawła Adamowicza [ZDJĘCIA]

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu w poniedziałek po południu. W niedzielę wieczorem został zaatakowany nożem w Gdańsku przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę

Wiec w Warszawie

autor: Jakub Kamińskiżródło: PAP

Marsz, który rozpoczął się przed podświetlonym specjalnie z tej okazji na biało i czerwono Pałacem Kultury i Nauki, przeszedł ulicą Marszałkowską i ulicą Królewską przed gmach Narodowej Galerii Sztuki Zachęta - do miejsca symbolicznego, w którym 16 grudnia 1922 r. od kul zamachowca zginął pierwszy prezydent odrodzonej Polski Gabriel Narutowicz. Tam manifestacja, którą cały czas zabezpieczała policja, została rozwiązana. Na manifestacji obecni byli politycy różnych ugrupowań, m.in. PO, PSL, Nowoczesnej i Teraz!; swój udział wcześniej zapowiedzieli też przedstawiciele warszawskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Z kolei lider PO Grzegorz Schetyna zaapelował na Twitterze, by wieczorem w poniedziałek w całej Polsce odbyły się podobne spotkania w związku z wydarzeniami w Gdańsku.

statystyki

Komentarze (29)

 • Inspektor Pracy(2019-01-14 22:36) Zgłoś naruszenie 8917

  Kochani wybaczcie ale ponad pół roku temu prawie w jednym czasie "kopło w kalendarz" niedoczekawszy emerytury za prace w szkodliwych i nieb, okradzeni wstecznie Ustawą POmostową dwóch moich przyjaciół z pracy i nikt po Nich żałoby Narodowej nie robił . .........Każdego człowieka szkoda ale mam nadzieje, że Tusk pomodli sie i za Nich i przemyśli co Im uczynił gdyż pozbawiać radości zycia można nie tylko nożem ale i też przyciskiem w Sejmie.

  Pokaż odpowiedzi (10)Odpowiedz
 • Mowa Nienawiści (2019-02-11 11:51) Zgłoś naruszenie 240

  ............... W przeszłości pewien młody złodziejaszek z patologicznej rodziny ukradł mi samochód. Sędzia spytał się Go dlaczego kradniesz, On bez wahania odpowiedział: "ponieważ Oni mają". Nie uwierzycie ale w głębi serca zrobiło mi się Go żal i nawet troszkę rozgrzeszyłem ponieważ nie miał jeszcze prawa wiedzieć ile trzeba i jak ciężko pracować na takie przedmioty. Po ponad 35 latach mojej pracy pewien dojrzały już , życiowy nierób , były ćpun ze spółdzielni Świetlik i prawie alkoholik, z pomocą wielu innych nierobów życiowych ukradł mi wstecznie ochronę przedemerytalną i wiek emerytalny pomimo, iż pracowałem w szkodliwych i naprawdę nieb warunkach pracy i miałem samych szkodl na ten dzień ich ustawy blisko 29 lat. nie licząc notorycznych sobót i świąt za komuny bez dni zamiennie wolnych a pracowałem bez wakacji i ferii od bardzo młodych lat. Tych ******ów nie potrafię już zrozumieć , nie mają usprawiedliwienia. Ględzą coś o wyższym wieku dożycia ale nie potrafią statystycznie udokumentować jaki jest wiek życia mężczyzn zatrudnionych w przemyśle ciężkim i dlaczego to Oni mieli by pracować dla nich po 52 lata (obecnie 50) nie licząc nadgodzin. Te ******i nawet nie wiedzą ile w ogóle mężczyźni żyją średnio. I to jest ich mord , mord na ludziach którzy dbali o to abyście mieli zapewnione bezpieczeństwo ,energie elektr czy ciepło. Jest to mord ze skutkiem do nadal..Kto za tak odchodzącymi a zatrudnionymi w takich warunkach ogłosi żałobę narodową? a Kto sprawców tego mordu ukara. I to jest moja Mowa Nienawiści do POdłości

  Odpowiedz
 • tby(2019-01-23 10:18) Zgłoś naruszenie 246

  A wyjaśniono już sprawę tych jego mieszkań, prywatyzacji, darowiz, czy zakazywania marszów niepodległości?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • POLKA(2019-01-31 23:33) Zgłoś naruszenie 229

  Takiej "żałoby:" nie było w tym kraju od czasu śmierci Stalina. Wtedy i teraz najbardziej rozpaczali komuniści. Szkoda człowieka ale bez przesady towarzysze!!!!!. Żonka, Małgorzata A. już 2 dni po pogrzebie zaczęła się zastanawiać, czy nie kandydować na europosła i myślę, że Tusk(przyjaciel) jej to załatwi. Szkoda tylko, że takie osły(bydełko) zdradzające naszą ojczyznę reprezentuje z ramienia PO naszą ukochaną Polskę w UE(dla nich nie ważne kto ich trzyma za uzdę, ważne aby dobrze im płacił))

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Pracownik cmentarza(2019-01-16 13:52) Zgłoś naruszenie 194

  No cóż to bili tylko wyrobnicy pańszczyźniani. Tacy mają zasuwać niezauważeni, aż do śmierci.

  Odpowiedz
 • waldemar64(2019-01-23 23:36) Zgłoś naruszenie 188

  A kiedy beatyfikacja ?

  Odpowiedz
 • remick(2019-02-09 23:56) Zgłoś naruszenie 154

  W całej Polsce uczczono pamięć ... 7 mieszkan i 36 kont bankowych.

  Odpowiedz
 • hmmm(2019-02-08 11:27) Zgłoś naruszenie 135

  Czyli jego zasługą bylo to tylko że zginął?

  Odpowiedz
 • ed(2019-02-06 19:08) Zgłoś naruszenie 105

  To nie lepiej było od razu pochować p.Adamowicza na Wawelu.Co za niespójność działań.Msze,marsze,flagi do połowy masztu,żałoba narodowa.Nawet po śmierci s.p.L.Kaczyńskiego tak nie było a Prezydentem wielkim był.Celebrujemy z miłością martyrologię.

  Odpowiedz
 • Natan(2019-02-12 09:55) Zgłoś naruszenie 73

  Co Wy z tym Adamowiczem żeście oszaleli czy co ?? Co On jakiś król Polski czy zbawiciel !!! Rodzina Jego zrobiła POlityczny pokaz na pogrzebie i po pogrzebie zrobiła show i urządzała sobie wycieczki po telewizjach a nawet pojechali do Brukseli a tam na nich patrzyli jak by z Kosmosu przyjechali !!!! Dajcie spokój faceta zabił szaleniec a Wy odgrzewacie śmierdzące kotlety i sami w GP doprowadzanie do POdtrzymywania i siania nienawiści !!!

  Odpowiedz
 • seryjny samobójca(2019-02-12 15:47) Zgłoś naruszenie 52

  Jeśli już mamy szukać jeszcze kogoś innego winnego tej śmierci, to w pierwszej kolejności należy o nią obwinić tych, którzy w Polsce znieśli kare śmierci! Przypominam, że zniesienie kary śmierci wbrew społeczeństwu przeforsowali politycy SLD oraz Unii Demokratycznej (obecnie noszącej nazwę Platformy Obywatelskiej), a gorąco patronował temu Adam Michnik i jego GW! Gdy nie ta pewność sprawcy, że za zamordowanie innego człowieka nie dostanie kary śmierci, to myśl o zamordowaniu innego człowieka większości z nich nawet przez głowę by nie przeszła!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • MW(2019-02-13 10:53) Zgłoś naruszenie 43

  GP podziękujcie sobie - lepiej zajmijcie się sprawami ważnymi a nie robienie ze złodzieja w imię prawa świętego

  Odpowiedz
 • Gdańsk(2019-02-17 23:04) Zgłoś naruszenie 30

  Magdalena Adamowicz chce do Europarlamentu !!!!! Musi zapewnić sobie immunitet europarlamentarzysty to nie będzie musiała rozliczyć się z Polską i Polakami ze swoich przekrętów bo męża przekręty już w a/a.

  Odpowiedz
 • podatnik(2019-02-15 17:05) Zgłoś naruszenie 31

  A PO-cy psioczyli na miesięcznice po śmierci L. Kaczyńskiego. Sami zaczęli robić to samo, a tylko powiedz, że czczą pamięć hochsztaplera i skorumpowanego łajdaka posiadającego za żywota 7 mieszkań i 36 kont bankowych, mieszkania w USA... A ciepła wdówka, jeszcze ciało męża nie wystygło a już ugania się za stołkiem w eurokołchozie. Wiem, zaraz mnie okrzyczą sianiem nienawiści. Robię to świadomie, bo mi Konstytucja jeszcze na to pozwala.

  Odpowiedz
 • Nikt(2019-02-08 19:27) Zgłoś naruszenie 22

  Co raz lepiej jeszcze jeden mały krok a znów zaistnieje masowy samobójca !

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!