Marsze milczenia, wiece i msze święte. W całej Polsce uczczono pamięć Pawła Adamowicza [ZDJĘCIA]

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu w poniedziałek po południu. W niedzielę wieczorem został zaatakowany nożem w Gdańsku przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę

Marsz w Warszawie

autor: Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazetażródło: Agencja Gazeta

Pod hasłem "Stop Nienawiści" w poniedziałek wieczorem przeszedł ulicami Warszawy marsz milczenia. W manifestacji, na której dominowała atmosfera smutku po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, wzięło udział tysiące osób, w tym politycy różnych ugrupowań. W proteście wzięły udział tysiące osób, obecny był m.in. prezydent stolicy Rafał Trzaskowski i lider PO Grzegorz Schetyna; swoją obecność zapowiadali wcześniej także politycy PiS. "Chciałem bardzo podziękować za obecność tutaj i chciałbym powiedzieć tylko jedno - że dzisiaj nie ma właściwie słów na to, co się stało. Nasze myśli są w tej chwili z rodziną i przyjaciółmi prezydenta Pawła Adamowicza" - powiedział Trzaskowski. Na marszu dominowała atmosfera smutku i zadumy, śmierć prezydenta Adamowicza uczczono minutą ciszy, a także odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego". Wiele osób trzymało w dłoniach zapalone znicze, pojawiły się też tabliczki z napisami "Stop agresji" i "Dość propagandy". W rozmowie z dziennikarzami protestujący przeciwko przemocy wyrażali żal z powodu śmierci prezydenta Gdańska i apelowali o przeciwdziałanie mowie nienawiści.

statystyki

Komentarze (29)

 • Inspektor Pracy(2019-01-14 22:36) Zgłoś naruszenie 8917

  Kochani wybaczcie ale ponad pół roku temu prawie w jednym czasie "kopło w kalendarz" niedoczekawszy emerytury za prace w szkodliwych i nieb, okradzeni wstecznie Ustawą POmostową dwóch moich przyjaciół z pracy i nikt po Nich żałoby Narodowej nie robił . .........Każdego człowieka szkoda ale mam nadzieje, że Tusk pomodli sie i za Nich i przemyśli co Im uczynił gdyż pozbawiać radości zycia można nie tylko nożem ale i też przyciskiem w Sejmie.

  Pokaż odpowiedzi (10)Odpowiedz
 • Mowa Nienawiści (2019-02-11 11:51) Zgłoś naruszenie 240

  ............... W przeszłości pewien młody złodziejaszek z patologicznej rodziny ukradł mi samochód. Sędzia spytał się Go dlaczego kradniesz, On bez wahania odpowiedział: "ponieważ Oni mają". Nie uwierzycie ale w głębi serca zrobiło mi się Go żal i nawet troszkę rozgrzeszyłem ponieważ nie miał jeszcze prawa wiedzieć ile trzeba i jak ciężko pracować na takie przedmioty. Po ponad 35 latach mojej pracy pewien dojrzały już , życiowy nierób , były ćpun ze spółdzielni Świetlik i prawie alkoholik, z pomocą wielu innych nierobów życiowych ukradł mi wstecznie ochronę przedemerytalną i wiek emerytalny pomimo, iż pracowałem w szkodliwych i naprawdę nieb warunkach pracy i miałem samych szkodl na ten dzień ich ustawy blisko 29 lat. nie licząc notorycznych sobót i świąt za komuny bez dni zamiennie wolnych a pracowałem bez wakacji i ferii od bardzo młodych lat. Tych ******ów nie potrafię już zrozumieć , nie mają usprawiedliwienia. Ględzą coś o wyższym wieku dożycia ale nie potrafią statystycznie udokumentować jaki jest wiek życia mężczyzn zatrudnionych w przemyśle ciężkim i dlaczego to Oni mieli by pracować dla nich po 52 lata (obecnie 50) nie licząc nadgodzin. Te ******i nawet nie wiedzą ile w ogóle mężczyźni żyją średnio. I to jest ich mord , mord na ludziach którzy dbali o to abyście mieli zapewnione bezpieczeństwo ,energie elektr czy ciepło. Jest to mord ze skutkiem do nadal..Kto za tak odchodzącymi a zatrudnionymi w takich warunkach ogłosi żałobę narodową? a Kto sprawców tego mordu ukara. I to jest moja Mowa Nienawiści do POdłości

  Odpowiedz
 • tby(2019-01-23 10:18) Zgłoś naruszenie 246

  A wyjaśniono już sprawę tych jego mieszkań, prywatyzacji, darowiz, czy zakazywania marszów niepodległości?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • POLKA(2019-01-31 23:33) Zgłoś naruszenie 229

  Takiej "żałoby:" nie było w tym kraju od czasu śmierci Stalina. Wtedy i teraz najbardziej rozpaczali komuniści. Szkoda człowieka ale bez przesady towarzysze!!!!!. Żonka, Małgorzata A. już 2 dni po pogrzebie zaczęła się zastanawiać, czy nie kandydować na europosła i myślę, że Tusk(przyjaciel) jej to załatwi. Szkoda tylko, że takie osły(bydełko) zdradzające naszą ojczyznę reprezentuje z ramienia PO naszą ukochaną Polskę w UE(dla nich nie ważne kto ich trzyma za uzdę, ważne aby dobrze im płacił))

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Pracownik cmentarza(2019-01-16 13:52) Zgłoś naruszenie 194

  No cóż to bili tylko wyrobnicy pańszczyźniani. Tacy mają zasuwać niezauważeni, aż do śmierci.

  Odpowiedz
 • waldemar64(2019-01-23 23:36) Zgłoś naruszenie 188

  A kiedy beatyfikacja ?

  Odpowiedz
 • remick(2019-02-09 23:56) Zgłoś naruszenie 154

  W całej Polsce uczczono pamięć ... 7 mieszkan i 36 kont bankowych.

  Odpowiedz
 • hmmm(2019-02-08 11:27) Zgłoś naruszenie 135

  Czyli jego zasługą bylo to tylko że zginął?

  Odpowiedz
 • ed(2019-02-06 19:08) Zgłoś naruszenie 105

  To nie lepiej było od razu pochować p.Adamowicza na Wawelu.Co za niespójność działań.Msze,marsze,flagi do połowy masztu,żałoba narodowa.Nawet po śmierci s.p.L.Kaczyńskiego tak nie było a Prezydentem wielkim był.Celebrujemy z miłością martyrologię.

  Odpowiedz
 • Natan(2019-02-12 09:55) Zgłoś naruszenie 73

  Co Wy z tym Adamowiczem żeście oszaleli czy co ?? Co On jakiś król Polski czy zbawiciel !!! Rodzina Jego zrobiła POlityczny pokaz na pogrzebie i po pogrzebie zrobiła show i urządzała sobie wycieczki po telewizjach a nawet pojechali do Brukseli a tam na nich patrzyli jak by z Kosmosu przyjechali !!!! Dajcie spokój faceta zabił szaleniec a Wy odgrzewacie śmierdzące kotlety i sami w GP doprowadzanie do POdtrzymywania i siania nienawiści !!!

  Odpowiedz
 • seryjny samobójca(2019-02-12 15:47) Zgłoś naruszenie 52

  Jeśli już mamy szukać jeszcze kogoś innego winnego tej śmierci, to w pierwszej kolejności należy o nią obwinić tych, którzy w Polsce znieśli kare śmierci! Przypominam, że zniesienie kary śmierci wbrew społeczeństwu przeforsowali politycy SLD oraz Unii Demokratycznej (obecnie noszącej nazwę Platformy Obywatelskiej), a gorąco patronował temu Adam Michnik i jego GW! Gdy nie ta pewność sprawcy, że za zamordowanie innego człowieka nie dostanie kary śmierci, to myśl o zamordowaniu innego człowieka większości z nich nawet przez głowę by nie przeszła!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • MW(2019-02-13 10:53) Zgłoś naruszenie 43

  GP podziękujcie sobie - lepiej zajmijcie się sprawami ważnymi a nie robienie ze złodzieja w imię prawa świętego

  Odpowiedz
 • Gdańsk(2019-02-17 23:04) Zgłoś naruszenie 30

  Magdalena Adamowicz chce do Europarlamentu !!!!! Musi zapewnić sobie immunitet europarlamentarzysty to nie będzie musiała rozliczyć się z Polską i Polakami ze swoich przekrętów bo męża przekręty już w a/a.

  Odpowiedz
 • podatnik(2019-02-15 17:05) Zgłoś naruszenie 31

  A PO-cy psioczyli na miesięcznice po śmierci L. Kaczyńskiego. Sami zaczęli robić to samo, a tylko powiedz, że czczą pamięć hochsztaplera i skorumpowanego łajdaka posiadającego za żywota 7 mieszkań i 36 kont bankowych, mieszkania w USA... A ciepła wdówka, jeszcze ciało męża nie wystygło a już ugania się za stołkiem w eurokołchozie. Wiem, zaraz mnie okrzyczą sianiem nienawiści. Robię to świadomie, bo mi Konstytucja jeszcze na to pozwala.

  Odpowiedz
 • Nikt(2019-02-08 19:27) Zgłoś naruszenie 22

  Co raz lepiej jeszcze jeden mały krok a znów zaistnieje masowy samobójca !

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!