« Powrót do artykułu

W czwartek sesja Rady Warszawy ws. bonifikat przy przekształcaniu gruntów

Na wniosek prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego na czwartek na godz. 10.00 zwołano sesję Rady Warszawy, która ma się zająć projektem uchwały ws. bonifikat przy przekształcaniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności.
Warszawa

żródło: ShutterStock

W pierwszej połowie grudnia Rada Warszawy zdecydowała o zmniejszeniu bonifikaty przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości z 98 proc. do maksimum 60 proc. Przeciw zmianie protestowali radni PiS. Projekt wniósł na sesję wiceprezydent stolicy Robert Soszyński. Po tej decyzji na radnych Koalicji Obywatelskiej spadła fala krytyki. Politycy PiS oceniali, że cofnięcie bonifikaty było "zwykłym oszustwem".

statystyki

Komentarze (2)

  • emerytka -Zofia(2018-12-19 16:53) Zgłoś naruszenie 30

    A w Łodzi cisza -dwa tygodnie temu rada uchwaliła 60%.Co na to Pan Waldemar Buda i Wojewoda Łódzki Pan Rau?Mieszkańcy Łodzi są biedniejsi od Warszawiaków.Jak na razie nikt za nami nie wstawia się.

    Odpowiedz
  • Munio(2018-12-19 13:22) Zgłoś naruszenie 20

    Członkowie rad powinni być bezpartyjni. Dopóki są to ludzie związani z jakąkolwiek partią to nie będa miały kręgosłupa i wszystko co robią będzie podporządkowane kierownictwu partii bądź prezydenta miasta. Rady są dla mieszkańców i tylko im powinny służyć.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!