« Powrót do artykułu

Engelking: W co gra młoda „warszawka”

Zdobycie przez Rafała Trzaskowskiego warszawskiego ratusza już w pierwszej turze wyborów pokazuje, iż dominacja inteligencji jako grupy społecznej w naszej polityce pozostaje bez zmian. Zmienia się sposób, w jaki inteligencja, zwłaszcza młoda, własne środowisko kontroluje. Jej podejście do tego tematu wyraża niski wynik Jana Śpiewaka.

Jan Śpiewak

autor: Fot. Przemek Wierzchowski Agencja Gazetażródło: Agencja Gazeta

Popierając Trzaskowskiego miast Śpiewaka, warszawska postinteligencja pokazała się jako środowisko, które gotowe jest na danego kandydata zagłosować o tyle, o ile jest go w stanie w jakiś sposób kontrolować.

statystyki

Komentarze FB:

Komentarze (4)

 • Fan sojowego latte(2018-10-26 10:28) Zgłoś naruszenie 83

  Jezu, ten artykuł to jakiś żart. W Warszawie mieliśmy jedyną kandydatkę koalicji 11 ruchów miejskich - Justynę Glusman. I Śpiewaka, który w 2017 r. porzucił swoje stowarzyszenie - Miasto jest Nasze. W efekcie działał w dużej mierze ze zbieraniną przypadkowych ludzi (choć było tam też wiele wartościowych osób), a co gorsza - doprowadził do podziału i zaprzepaszczenia szans ruchów miejskich na radę miasta czy większą liczba rad dzielnic. I o tym powinien być ten artykuł. Też jestem w bańce, ale autor chyba tkwi głęboko w jądrze tej bańki. Polecam wyjście do rzeczywistości, zamiast rojeń o młodej inteligencji głosującej na Śpiewaka. Bo akurat dużej części dogłębnie analizującej młodej inteligencji nie podoba się jak traktował współpracowników, zabranie fanpagea stowarzyszenia czy przegranie dwóch procesów (wyborczy i cywilny z Bartelskim). A to jak traktuje tworzone struktury pokazuje idealnie to, że dzień po wyborach, które są jego porażką, zapowiedział odpoczynek od polityki i jednocześnie kompletnie ignoruje założoną przez siebie organizację (Wolne Miasto Warszawa) i ludzi, którzy z nim działali.

  Odpowiedz
 • kutach(2018-10-27 13:00) Zgłoś naruszenie 40

  spiewak nawet gorszy niz gowin;)

  Odpowiedz
 • Valdemort(2018-10-27 23:00) Zgłoś naruszenie 20

  Śpiewaka problemy w antysemickiej konotacji w Warszawie to pochodzenie jednego z rodziców i agresywna arogancja w dyskusji z innymi. To taki mini Korwin-Mikke, tyle że nieco mniej sprawny intelektualnie. Mnie osobiście każda łysa pała kojarzy się z Mussolinim. W skali przydatności dla stolicy u samego dołu. Ojciec natomiast wielka klasa.

  Odpowiedz
 • Emer(2018-10-28 14:59) Zgłoś naruszenie 03

  A ja bym w Warszawie wybory powtórzyła

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!