« Powrót do artykułu

Szydło do seniorów: Jesteście ostoją wartości w trudnych czasach dla rodzin

Jesteście ostoją wartości w dzisiejszych trudnych czasach dla rodzin - powiedziała w czwartek podczas spotkania z seniorami wicepremier Beata Szydło. Szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska podkreśliła, że rząd chce stworzyć jak najlepsze warunki do aktywności seniorów.

Beata Szydło

żródło: ShutterStock

W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się III Spotkanie Seniorów.

statystyki

Komentarze (6)

 • bee(2018-09-27 15:40) Zgłoś naruszenie 20

  Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych był realizowany w latach 2014–2020, a zaczęto go w latach 2012. Dlaczego PiS zawsze przypisuje sobie cudze działania i zasługi. Dlaczego ludzie PiS tyle kłamią? To wyjątkowo niewiarygodna partia. Zemsta, zawiść, dobrze mówią tylko o sobie reszta to 2. 3. sort.

  Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2018-09-27 15:49) Zgłoś naruszenie 10

  ......Czy PiS jest sprawiedliwy?---wszystko można ludziom (obywatelom) ukraść łamiąc prawo, czy nie stosując prawa ,czy to wręcz poprzez Uchwalanie Złodziejskiego prawa przy udziale przestępczych niby nawet demokratycznych Sądów. Przykładem niech będzie wstecznie działająca gdyż z 2008r na 1998r Ustawa o Emeryturach Pomostowych kradnąca przy współudziale TK wiek emerytalny osobom które do 2008roku miały przepracowane ponad 30 lat wogole a w szkodliwych i nieb warunkach pracy nawet 25 lat pracy tylko dlatego ze na 1998rok wstecznie wyznaczonej daty nie miały 25 lat pracy łącznie ponieważ były młodsze niż rocznik 1958 czyli Tuska. Robotnicy którzy pracowali od 15r zycia z sobotami i świętami na wszystkich zmianach w oparach np: rtęci, promo izotopów promieniotwórczych , przy pyłach i gazach wybuchowych oraz trujących , z urządzeniami niebezpiecznych napięć i bardzo wysok temp oraz wysok cisnień - i wszystkich tych naraz ..mają teraz kłopot gdyż Ich okradziono cynicznie i bezczelnie a Oni w sytuacji „każdego Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości czyli zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy ( bez renty ani emerytury). "są zagrożeni..I TK tez to klepnął że jest OK a potem Tusk podniósł Im jeszcze o kolejne już 2 lata do 67r zycia. . Nawet Komorowski to zrozumiał tyle ze na potrzeby wyborów Rezydenckoch:......przed II turą wyborów Komorowski się obudził z letargu i nagle ogłosił-: „ .. zmieniam zdanie. Prezydent przychyla się do propozycji związków zawodowych i rozważa, żeby o emeryturze nie decydowało jedynie kryterium wieku. Prezydentowi chodzi przede wszystkim o sytuację osób, które bardzo wcześnie zaczęły pracować i regularnie odprowadzają składki. To zazwyczaj ludzie starszej daty , w tym pracownicy fizyczni. Po "reformie 67" będą pracować dłużej niż osoby lepiej wykształcone, które wchodzą na rynek pracy później - tłumaczyła na łamach "Rzeczpospolitej" Irena Wóycicka, prezydencki doradca. - W ich przypadku można rozważać wprowadzenie stażu 40 lat opłacania składek jako kryterium przejścia na emeryturę przed ukończeniem 67. roku życia. W innym miejscu piszą:"Jak podkreśliła, intencją Kancelarii Prezydenta jest znalezienie rozwiązania, które pozwoli osobom o długim stażu pracy, które zaczęły pracę np. w wieku 18 lat i cały czas pracowały, przejść na emeryturę nieco wcześniej. "Aby skorzystać z nowej emerytury, trzeba było rozpocząć pracę przed ukończeniem 20 lat" - no cóż ,biedak nie chciał przyjąć do wiadomości że w tym kraju ludzie zaczynali prace składkową także w wieku 15 lat życia .”ale złodziejstwa ,tego złodziejstwa już nikt do dzisiaj nie chce odkręcić i naprawić .....nie ma na Wasze emerytury!

  Odpowiedz
 • Mural(2018-09-27 16:10) Zgłoś naruszenie 10

  Kulejąca ta podpora, karmiona frazesami

  Odpowiedz
 • Kpiarz (2018-09-27 16:53) Zgłoś naruszenie 10

  Jako senior ewidentnie potwierdzam iż państwo stara się o moje samopoczucie i chce abym jak najdłużej pozostał aktywny. Skutecznie uruchomiona dewaluacja ( 3,5% w ciągu dwu lat), daje mi wizję długiej i aktywnej zawodowo starości. W przeciwnym wypadku nie pomogę dzieciom i sam pozostanę głodny. Podziękowania dla PiS.!!!

  Odpowiedz
 • Ostoję rodzin(2018-09-28 18:02) Zgłoś naruszenie 00

  ... okradliście bezczelnie z rent i emerytur !

  Odpowiedz
 • EMERYT OSTOJA WARTOŚCI(2018-09-27 16:26) Zgłoś naruszenie 00

  Bardzo dobrze że obecny Rząd podjął się problemem SENIORÓW szumny tytuł " JESTEŚCIE OSTOJĄ WARTOŚCI w trudnych czasach dla rodzin " jak macie dużą emeryturę i możecie dzieciom finansowo pomóc lub jak zdrowia starcza opiekując się wnukami to OK a jak nie to radzcie sobie sami bo dzieci pracują od rana do wieczora!!! Obecnie jest bardzo dużo takich osób samotnych zapomnianych przez rządzących z bardzo niskimi emeryturami nie mają często na leki a za co wyjechać na wczasy oraz korzystać z różnych kulturalnych atrakcji. Nie strajkują nie domagają niebotycznych podwyżek emerytur pozostawieni sami sobie przygnębieni takim losem. Obecni emeryci to osoby lat największego bezrobocia z przyczyn lawinowego jak tornado likwidowania przemysłu i zakładów pracy tak zwanej dzikiej prywatyzacji.!!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!