« Powrót do artykułu

Raport o pedofilii wśród księży w USA: "Poczułem ogromny gniew. Przecież wszystko miało się zmienić"

Poczułem ogromny ból oraz gniew. Okazało się, że ochrona instytucji – w tym poprzez tuszowanie przestępstw księży pedofili – cały czas jest dla hierarchów ważniejsza niż dobro wiernych. A przecież po Bostonie wszystko miało się zmienić

Ksiądz

żródło: ShutterStock

Pieniądze z tacy zawsze miały dla tutejszego Kościoła fundamentalne znaczenie, o wiele większe niż dla Kościoła w Europie. To wiąże się z jego innymi początkami na amerykańskiej ziemi.

statystyki

Komentarze (1)

  • Pensylwania(2018-09-21 18:18) Zgłoś naruszenie 10

    Niejaki Robert Masters, były prokurator okręgowy, a ostatnio rzecznik praw dziecka w hr. Beaver, w latach 60 powiadomił diecezję Kk w Pittsburgu, że in order to prevent unfavorable publicity,he had halted all investigations into similar incidents involving young boys. Dla nadal uczących się: w celu uniknięcia niekorzystnego rozgłosu wstrzymał wszystkie dochodzenia ws podobnych wypadków [pedofilii] związanych z chłopcami". W wyniku ujawnienia tej korespondencji pan rzecznik stracił posadę. On tak - a inni WSPÓŁSPRAWCY tego rodzaju w instytucjach państwowych - i nie tylko amerykańskich?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!