« Powrót do artykułu

Samobójstwa nastolatków. Winne media społecznościowe?

Dane są przerażające - można przyjąć, że w Polsce co piąty zgon nastolatka spowodowany jest samobójstwem. O tym trudnym zjawisku opowiada w rozmowie z Mira Suchodolską Halszka Witkowska, suicydolog.

SMS-y, telefony

żródło: ShutterStock

Oprócz fejkowego wieloryba były całkiem realne aplikacje sieciowe mające siać strach, np. Ognista Wróżka przeznaczona dla grupy 7–10-latków czy ostatnio Momo – postać pół kobiety, pół ptaka, która wysyła SMS-y z groźbami poprzez aplikację WhatsApp, boją się nawet starsze nastolatki.

statystyki

Komentarze (4)

 • whoopsie_daisy(2018-09-02 20:16) Zgłoś naruszenie 41

  a ja zarzucę suchara " a gdzie byli rodzicie " ?! niestety ten niemodny slogan jest obecnie jak najbardziej na miejscu, jeżeli mamusia 16 h na dobę siedzi na istna i podziwia fatałaszki jakiś bździątw a tatuś ciagnie 2,5 etatu żeby na te fatałaszki urobić, to nie można się dziwić że na dziecko czasu nie starcza. Zdaję sobie sprawę iż to co napisałem jest przejaskrawieniem pewnego stanu rzeczy, ale warto się czasami zastanowic, czy nie opisuje to przypadkiem pewnego stanu rzeczy....

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Żal dzieci(2018-09-03 19:28) Zgłoś naruszenie 20

  Matko boska ... Co za makrabra ... Naprawdę , Facebook MUSI się w końcu zabrać za pomoc użytkownikom , a nie szukanie , w jaki sposób najlepiej i najszybciej zarobić pieniądze ...

  Odpowiedz
 • Danse Macabre(2018-09-03 19:30) Zgłoś naruszenie 20

  Gdzie byli rodzice, no gidze? Rany boskie. jedno, to to, że dają informacje i prywatność swoim dzieciom jakiejś wielkiej zagranicznej korporacji, to na dodatek jeszcze coś takigo... WA powinien znaleźć tego, kto to rozsyła i posłać go do piachu a nie zajmować się głupotami!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!