« Powrót do artykułu

JPK_VAT się sprawdził. Czas na pliki na żądanie

Na prawie 383 mln faktur zakupowych sprawdzonych w 2018 r. (do końca kwietnia br.) nieprawidłowości wykryto w ponad 121 tys.

podatki kalkulator

żródło: ShutterStock

Dane pochodzą z analizy ewidencji VAT przesłanych przez podatników w jednolitym pliku kontrolnym. Z miesiąca na miesiąc spada liczba przedsiębiorców, którzy ignorują ten obowiązek.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Julita(2018-07-02 17:59) Zgłoś naruszenie 10

    Wszystko pięknie, tylko jak zamierzają walczyć z tymi, którzy vat- u nie płacą, a powinni. Jest taka sieć stacji benzynowych, która nie jest płatnikiem vat, a wystawia faktury vat. Jest to sieć kilkudziesięciu stacji, w całej Polsce. Zakup tych stacji wiązał się z zastraszaniem innych chętnych do nabycia. Siedziba jest gdzieś w lubelskiem lecz trudno się skontaktować. Podejrzewam, że nie płacą też akcyzy. Skąd wiem?. Znajomy prowadzący firmę kupił tam paliwo, otrzymał fakturę vat, którą dostarczył księgowej. Księgowa ma obowiązek sprawdzić, czy wystawca jest płatnikiem Vat, nie był. Właściciel firmy napisał skargę do Min. Finansów i co i cisza. To jest świadectwo tego jak daleko sięgają macki mafii paliwowej, ktoś nie nadał temu biegu. A teraz, jak nazywa się stacja i gdzie się znajduje. Jest to droga z Częstochowy do Olsztyna. Po drodze jest miejscowość Odrzykoń, tuż za granicą gminy Olsztyn, stacja nosi nazwę "Artus". Polecam wszelkim służbom.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!