« Powrót do artykułu

Polska zwornikiem między UE a USA? Najważniejsze to nie dać się zjeść [OPINIA]

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił niedawno w wywiadzie dla „Gazety Polskiej”, że Polska chce być zwornikiem między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi. Zadeklarował, że jego rząd pracuje nad odpowiednią strategią, by realizować tę ideę. Czy jest ona realna? Czy naprawdę możemy pośredniczyć między Angelą Merkel, Emmanuelem Macronem a Donaldem Trumpem, skoro polska dyplomacja nie jest w stanie doprowadzić do wizyty prezydenta bądź premiera RP w Białym Domu?

Mateusz Morawiecki

autor: Aleksander Komińskiżródło: PAP

"Wolałbym, by premier Mateusz Morawiecki deklarował, że jego rząd będzie chciał być zwornikiem Unii Europejskiej oraz że będzie działał na rzecz jej wzmocnienia. To wystarczająco ambitne i trudne zadanie. "

statystyki

Komentarze (1)

  • ciekawy(2018-06-16 16:38) Zgłoś naruszenie 38

    Pax Americana dla Europy się skończył. Jest teraz taki jaki był dla Wietnamu, Chile, bliskiego wschodu, czy Afganistanu. D. Tramp niedługo pokaże jak wygląda ich pokój. To Rosjanie zrezygnowali z czerwonej komuny i oparli się na czarnej komunie i liberalizmie kapitalistycznym. RP oparła się na czarnej mafii i NATO, bierze z Unii i ją opluwa. Rząd RP niezdolny do szacunku do własnych obywateli, cudzoziemców, kobiet i dzieci, a nawet własnego prawa. Kto będzie chciał z ubliżającym zwornikiem rozmawiać.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!