« Powrót do artykułu

Będzie spotkanie prezydenta z marszałkiem Senatu ws. pytań referendalnych

Zanim prezydent Andrzej Duda złoży w Senacie projekt postanowienia o zarządzeniu referendum wraz z ostateczną wersją pytań, na pewno spotka się z marszałkiem Stanisławem Karczewskim; nie zaskoczymy marszałka Senatu projektem - mówi PAP prezydencki minister Paweł Mucha.

Budynek Senatu

żródło: ShutterStock

W trakcie wtorkowego posiedzenia Narodowej Rady Rozwoju przedstawiono propozycję 15 pytań, które mogą się znaleźć w referendum dotyczącym zmian w konstytucji. Wśród nich znalazły się pytania m.in. o: uchwalenie nowej konstytucji, obowiązek przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego zatwierdzającego zmiany konstytucji, zagwarantowanie wprowadzenia nienaruszalności praw nabytych, takich jak 500 Plus oraz zagwarantowanie członkostwa Polski w UE oraz w NATO.

statystyki

Komentarze (1)

  • Inspektor Pracy(2018-06-14 16:05) Zgłoś naruszenie 10

    Nawet Komuna w tym temacie była sprawiedliwsza. Tak długo "sprawiedliwi" nie beda sprawiedliwi jak długo osoby z 40 i więcej lat pracy ,kiedyś zatrudnione w szkodliwych i nieb warunkach pracy ukradzionych Im wstecznie Ustawą POmostowa (czyt POdmostową) nie nabędą prawa do emerytury ze wzgledu na staż pracy .I tyle jest warta Konstytucja --każda !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!