« Powrót do artykułu

Codziennie kilka tysięcy Polaków kupuje w aptekach fałszywe leki [WYWIAD]

Szacuje się, że w Polsce jeden na sto kupionych w aptece specyfików jest podrobiony. To także leki onkologiczne - wynika z rozmowy ze Zbigniewem Fijałkiem, profesorem w Zakładzie Bioanalizy i Analizy Leków, szefem Zespołu ds. Sfałszowanych Leków Wydziału Farmaceutycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w latach 2005–2015 dyrektor Narodowego Instytutu Leków.

Okładka magazyn

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Okładka magazyn

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • Kuba(2018-06-11 13:43) Zgłoś naruszenie 90

  Jednostek kontrolujących, które utrzymujemy setka! +nadzór farmaceutyczny! NIKT NIC NIE WIE!!!! NIKT NIC NIE ROBI!!!

  Odpowiedz
 • Marek(2018-06-08 16:28) Zgłoś naruszenie 81

  Kto szacuje i na jakiej podstawie ktoś twierdzi , że aż 1 % leków w polskich legalnie działających aptekach to podróbki ?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • inspektor Pracy o dziwnym Państwie (2018-06-12 08:42) Zgłoś naruszenie 44

  Powiem więcej"kilka milionów Polakow plaaci kase na fałszywy ZUS i pzrez to Ich system emerytalny ktory nie ma nic wspolnego z uczciwością. Przykald . pracujesz w szkodliwych i nieb warunkach pracy ,masz wyzszy przez to dochod -odprowadzasz dzieki temu wyzsze składki do ZUS a czy Oni lepiej Ciebie za to leczą lub płacą wieksza emerytre. Nie -dostaniesz jedynie kompensate --art 23 ustawy POmostowej --ufundowaną z pieniedzy Tych co nie dożyja emerytur a tez tak pracowali!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!