« Powrót do artykułu

Kurs na kolizję. Trump cofnął relacje USA z Iranem do epoki ataków z 11 września

Europejskie stolice w panice, za to w Moskwie i Pekinie mogą otwierać szampana. Kilkanaście lat pracy nad zmiękczeniem Teheranu poszło na marne. Donald Trump cofnął relacje USA z Iranem do epoki ataków z 11 września.

USA Iran

żródło: ShutterStock

Jeśli porozumienie upadnie, to zaczniemy ponownie pracować nad wzbogacaniem uranu – powiedział prezydent Iranu Hasan Rouhani

statystyki

Komentarze (1)

  • tomasz_kubik@toya.net.pl(2018-05-12 22:08) Zgłoś naruszenie 00

    Może jeszcze sytuacja nie jest zmieniona. Donald Trump deklaruje chęć negocjowania z Iranem nowej umowy w sprawie irańskiego programu atomowego, ale może niezbędne zdaniem niektórych zmiany w obowiązującej umowie byłyby satysfakcjonujące. Iran angażuje się wojskowo w Syrii pod kątem przeciwdziałania rebelii i terrorystom i prawdopodobnie wycofa się po zakończeniu problemów. Nonsensowny atak rakietowy na na okupowane przez Izrael Wzgórza Golan może zwiększył cenę ropy naftowej, ale o ile Amerykanie nie wycofają się sankcji wobec Iranu, Iran mniej na tym skorzysta. Nie byłoby to korzystne dla Syrii, dla której pomoc ekonomiczna Iranu w odbudowie jest niezbędna. Izrael prawdopodobnie teoretycznie liczy na skłócenia w państwach kultury ******* ale zaprzestanie pomocy dla rebeliantów w Jemenie przyczyniłoby się do zmniejszenia skłóceń.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!