« Powrót do artykułu

Wyjechali z powodu antysemickiej nagonki w '68 r. Zaczynali od zera, a banicja paradoksalnie pomogła im w karierze

Wyjechali z powodu antysemickiej nagonki w marcu '68 r. Zaczynali od zera, a banicja paradoksalnie pomogła im w karierze. Nam opowiadają o swojej historii.

Polska 1

żródło: ShutterStock

Może jedynie przeszkadza mi dominacja kultury materialnej i manifestowanie nowobogactwa, ale Polska jest młodą demokracją i jeszcze wiele przed nią - mówi Krystyna Stiller.

statystyki

Komentarze (5)

 • nie nagonka ale ewakuacja(2018-04-08 09:57) Zgłoś naruszenie 30

  No tak komuniści, zbrodniarze stalinowscy, jak zobaczyli jaki komuszy "raj" tutaj zrobili, postanowili się ewakuować na zachód, jako ofiary tych "wstrętnych polskich prześladowań". Już ich nikt nie pytał ilu Polaków zamordowali w ramach zbrodni sądowych albo jako aparat bezpieczeństwa. Juz nikt ich nie pytał o równowartość odpłaty: "zezwolenie na emigrację za stalinowskie zbrodnie". Już ich nikt nie pytał, jak to możliwe, że tak poobsadzali czołowe stanowiska w aparacie komunistycznym. Jak to możliwe, że zbrodniarze stalinowscy brali spokojnie emerytury na które składali się Polacy. Może jakiś redaktor napisze, jak to się stało, że zbrodniarze komunistyczni bezkarnie żyli sobie na "zachodzie".

  Odpowiedz
 • wyjechali z antysemickiej nagonki.......(2018-04-08 10:32) Zgłoś naruszenie 21

  po latach przyjechali i zmusili polaków do emigracji na zachód i do dziś tak się dzieje że polak pomimo że jest wykształcony nie może normalnie rozwijać się w tym kraju.

  Odpowiedz
 • marta(2018-04-08 09:01) Zgłoś naruszenie 20

  Super mieli najgorsi zbrodniarze komunistyczni , najgłośniej krzyczeli jacy to jesteśmy antysemitami... żyli w luksusie a ich ofiary do tej pory gniją w biedzie...

  Odpowiedz
 • cd(2018-04-08 13:54) Zgłoś naruszenie 10

  Dzięki Gomułce trafili z zadupia Europy do Europy cywilizowanej. Za to powinni być wdzięczni komunie, że im dała szanse na godne życie...

  Odpowiedz
 • d(2018-04-09 06:17) Zgłoś naruszenie 00

  Kiedy tak zwana dobra zmiana zacznie pisac o masowej kolaboracji obywateli pochodzenia z Sowietami w latach 1939-1941 w holocauscie ludnosci rdzennie polskiej na ziemiach wschodnich,,,,kiedy tak zwana dobra zmiana zacznie pisac o kolaboracji elit ydowskich z niemieckim okupantem do pazdziernika 1941 Roku....kiedy tak zwana dobra zmiana zacznie pisac o powitaniach niemcow w 1939 Roku w Pabianicach, Lodzi etc przez obywateli Polskich pochodzenia ydowskiego?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!