« Powrót do artykułu

Sondaż: Polacy skąpi dla władzy - pensja nie większa niż 10 tys. zł na rękę

SONDAŻ | Ponad połowa Polaków nie chce, by rządzący dostawali więcej niż 10 tys. zł na rękę

Pieniądze

żródło: ShutterStock

W poprzedniej kadencji PiS krytykował PO za ośmiorniczki i zapewniał o własnej skromności. Teraz znalazł się na celowniku Platformy. - Rząd premier Szydło sam sobie przyznał nagrody, ale w dużej grupie Polaków nie ma zrozumienia dla tak wysokich zarobków - mówi poseł PO Cezary Tomczyk.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • Zenon(2018-03-19 10:37) Zgłoś naruszenie 100

  PiS a wystarczy nie kraść !Vide/Przygłupska i zwasalizowany TK/

  Odpowiedz
 • Polacy patrzą w/g swoich zarobków(2018-03-19 07:57) Zgłoś naruszenie 66

  Polaków PO (itp. wcześniej) nie rozpieszczało z płacami, Polskę czerwoni + wiadoma "S" rozsprzedawali, a dla dobra Niemiec Tusk niszczył Stocznie itp (nie zdążył LOT). Kowalski ma dziś minimalną 400 E (i to dzięki PIS),a Schmidt 1200 E bez wychodzenia z domu (migracji) Więc zaściankowość Kowalskich nie dziwi. Za to dziwi hipokryzja PO (billboardy z premiami ministrów PIS) gdy sami sprzeniewierzali krocie i setki mld zł nie trafiały do budżetu.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • qwerty(2018-03-19 14:27) Zgłoś naruszenie 10

  Przede wszystkim nie pensje urzędnicze, ale pensje w spólkach skarbu państwa są problemem - potrafią być niebtyczne. Kolejnym problemem są odprawy w spółkach skarbu państwa - doprowadziło to powstania tzw. klasy skoczkow. Kolejym problemem jest łączenie staowisk, np. posła i sekretarza stanu. Taka osoba zarabia dwa razy wiecej, a jednoczesnie nie jest w stanie rzetelnie wykonywać swoich obowiazkow służbowych - i sekretarz i poseł to staowiska pełnoetatowe.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!