« Powrót do artykułu

Ambasador RP odpowiada na zarzuty Rosjan o brak współpracy. "Konstrukcja błędnego koła"

Polska nadal jest gotowa, by odmrozić poszczególne formaty współpracy z Rosją, jednak strona rosyjska uważa, że należy odmrozić wszystkie formaty jednocześnie, co nie jest praktycznie wykonalne - powiedział ambasador RP w Moskwie Włodzimierz Marciniak.

 • "Z rosyjskiego MSZ otrzymaliśmy informację, że bez odmrożenia innych formatów strona rosyjska nie jest zainteresowana wznowieniem pracy Grupy"
statystyki

Komentarze (2)

 • ddd(2018-02-18 09:57) Zgłoś naruszenie 12

  Polska poniszczyła pomniki Rosjan, podeptała to co dla nich najważniejsze - pamięć o tych ktorzy tu zginęli , podważyla zasługi Rosjan w sprawie wyzwolenia Polski spod okupacji niemieckiej - o wspołpracy nie ma mowy, możemy się spodziewać najwyżej rewanżu przy okazji.

  Odpowiedz
 • Bert(2018-02-18 13:36) Zgłoś naruszenie 10

  "pamięć o tych którzy tu zginęli" w najmniejszym stopniu interesuje samych Rosjan. Latami obserwowałem z okna "zainteresowanie" 40.000 cmentarzem żołnierzy radzieckich w Warszawie. Miesiącami nikt tam nie przyjeżdża. Sołdaty leżą w anonimowych dołach, po 100, tak jak by nie zasługiwali nawet na nazwisko. Jedynie politykierzy imperialnej Rosji rozgrywają sobie dowolnie ten temat.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!