« Powrót do artykułu

Ambasador RP odpowiada na zarzuty Rosjan o brak współpracy. "Konstrukcja błędnego koła"

Polska nadal jest gotowa, by odmrozić poszczególne formaty współpracy z Rosją, jednak strona rosyjska uważa, że należy odmrozić wszystkie formaty jednocześnie, co nie jest praktycznie wykonalne - powiedział ambasador RP w Moskwie Włodzimierz Marciniak.

Moskwa Rosja Kreml

żródło: ShutterStock

"Z rosyjskiego MSZ otrzymaliśmy informację, że bez odmrożenia innych formatów strona rosyjska nie jest zainteresowana wznowieniem pracy Grupy"

statystyki

Komentarze (2)

  • ddd(2018-02-18 09:57) Zgłoś naruszenie 12

    Polska poniszczyła pomniki Rosjan, podeptała to co dla nich najważniejsze - pamięć o tych ktorzy tu zginęli , podważyla zasługi Rosjan w sprawie wyzwolenia Polski spod okupacji niemieckiej - o wspołpracy nie ma mowy, możemy się spodziewać najwyżej rewanżu przy okazji.

    Odpowiedz
  • Bert(2018-02-18 13:36) Zgłoś naruszenie 10

    "pamięć o tych którzy tu zginęli" w najmniejszym stopniu interesuje samych Rosjan. Latami obserwowałem z okna "zainteresowanie" 40.000 cmentarzem żołnierzy radzieckich w Warszawie. Miesiącami nikt tam nie przyjeżdża. Sołdaty leżą w anonimowych dołach, po 100, tak jak by nie zasługiwali nawet na nazwisko. Jedynie politykierzy imperialnej Rosji rozgrywają sobie dowolnie ten temat.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!