Wróbel: Ach, tak mieć choć trochę normalności

 Nie jestem systematycznym czytelnikiem komentarzy pod tekstami w internecie, nawet własnymi. Zdziwiłem się jednak, że pod moją, jak najbardziej przewidywalną przecież, opinią na temat słów Ryszarda Czarneckiego o Róży Thun pojawiło się sporo komentarzy – a jeszcze bardziej zdziwiło mnie to, że były one krytyczne. Wobec mnie – że za mało mu dowaliłem.

Jan Wróbel

autor: Wojtek Gorskiżródło: DGP

W tym sęk, że gdyby ktoś nazwał Czarneckiego tak, jak on nazwał Thun, to cały sens krytyki sprowadziłby się do tego, że „biją naszych”, a nie dotyczy ona sposobu, jakiego Czarnecki użył

statystyki

Komentarze (7)

 • Pan Murzyński - Filipiński(2018-01-20 03:07) Zgłoś naruszenie 21

  Jestem pod wielkim wrażeniem! To klasyczny artykuł którego nie powstydziłaby się Trybuna Ludu. "Zbyt mało krytyczny artykuł" i po kilku dnach "odpowiedź autora na list oburzonego przedstawiciela klasy robotniczej", domagającego się "surowej reakcji władzy" na "chuligańskie wybryki ekstremy" oraz "przykładnego ukarania winnych". Trochę złamał pan kanon gatunku, bo zwykle były jakieś cytaty z "obrońcy socjalizmu" . Koniec jednak, tak jak i wówczas jest brawurowy. Moralna racja jest doskonale udowodniona, a argument o przewadze łagodnej perswazji pomagającej wrócić zbłąkanemu na łono Socjalistycznej Ojczyzny, przekonywująca.

  Odpowiedz
 • Sylwia(2018-01-19 09:05) Zgłoś naruszenie 26

  Słowa Czarneckiego nieeleganckie, być może nawet brudne ale, powinniśmy być tego świadomi, w polityce stosowane są różne narzędzia. I wyposażamy polityków w immunitety m.in. po to by zapewnić im całkowitą swobodę wypowiedzi. Swobodę, której my nie mamy. Zrozumiałbym jakiś rodzaj towarzyskiego ostracyzmu wobec Czarneckiego w PE (cicho wypowiedziane słowa dezaprobaty przy powitaniu) ale trudno mi zaakceptować próbę usunięcia go ze stanowiska. To groźniejsze niż jego niegrzeczna wypowiedź i przez to daleko bardziej warte dosadnego skomentowania. Skądinąd mnie bardziej zniesmaczył Jacek Żakowski nazywający słowa Kazika "ćwierćinteligentnym paplaniem". I miało to miejsce w zbliżonym czasie. Ale pan Jan Wróbel zamiast pielić pobliski ogródek wolał zwrócić motykę w inną stronę. Jego wybór.

  Odpowiedz
 • Sylwia(2018-01-20 11:26) Zgłoś naruszenie 00

  Sprawdziłem: pod tekstem poświęconym słowom Czarneckiego jest 7 komentarzy, a wśród nich nie ma ani jednego, który odpowiadałby stwierdzeniu autora, że komentatorzy domagają się więcej krytycyzmu wobec Czarneckiego.O co więc chodzi? Czy wyobrażaniem sobie fikcyjnych komentarzy pan Jan Wróbel rekompensuje sobie nieznajomość tych rzeczywistych (do czego się przyznaje)? A może to pan PM-F trafia w sedno swoim komentarzem?

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • Sylwiusz(2018-01-19 20:20) Zgłoś naruszenie 00

  Sylwia – żeński odpowiednik imienia Sylwiusz, pochodzenia łacińskiego, oznaczające „leśna, dzika, żyjąca w lesie”, a więc Sylwia zrozumiałaby.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!