« Powrót do artykułu

Wroczyński: Dzieciak pisze do dzieciaka - "nie zasługujesz, by żyć". Zanim to wyśle, dostanie wiadomość

Cybernękanie w internecie jest proste, pisze się zdanie i naciska się guzik „wyślij”. I już - Michał Wroczyński, współzałożyciel i szef CEO and Fido AI - Poland, kognitywista, specjalista od sztucznej inteligencji, w rozmowie z Magdaleną Rigamonti opowiada o zastosowaniach sztucznej inteligencji. I obawach ludzi wobec niej. Przyznaje, że jak każde narzędzie, może zostać wykorzystane w złych celach. Ale również może pomóc - na przykład policji. - Opracowaliśmy system, który obserwował czaty internetowe dla dzieci i był w stanie - dzięki analizę języka - wskazać na czacie dorosłego o złych intencjach.

 • Michał Wroczyński, współzałożyciel i szef CEO and Fido AI - Poland, kognitywista, specjalista od sztucznej inteligencji
 • Magazyn 12.01.2018
statystyki

Komentarze (2)

 • prawnik(2018-01-12 06:17) Zgłoś naruszenie 31

  Dziś zmarł kolejny lekarz na dyżurze. Na jednym z większych portali, obsiadłym przez dobrozmianowych trolli, był to świetny powód do urządzenia seansu nienawiści. Nie wyeliminujemy znęcania się w sieci przy użyciu sztucznej inteligencji. Musimy wyleczyć jedną z przyczyn hejtu, jaką jest zły przykład płynący od zorganizowanych grup płatnych hejterów. Dopuki spółka lub partia będą miały prawo organizować lub kupować usługi trollowe, wszelkie próby zderzą się ze ścianą masowego złego przykładu.

  Odpowiedz
 • Jatek(2018-01-14 12:30) Zgłoś naruszenie 10

  Podawajcie proszę numer czy da te wydania gazety. Bo nie wiem, gdzie tego szukać.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!