« Powrót do artykułu

Lewestam: Twierdza i gród. O nastrojach Polaków w mijającym 2017

Jak najlepiej scharakteryzować polskie nastroje w mijającym roku 2017? To łatwe, bo nastrój jest w zasadzie jeden i wyraźnie widoczny: udało nam się przeżyć kolejny rok w stanie permanentnej histerii. Nasza histeria jest związana z polityką, ale dotyka wszystkich po równo; można nawet powiedzieć, że w histerii odzwierciedla się nasza zapomniana już nieco jedność narodowa. Jedni boją się nazistów, inni uchodźców; jedni boją się katolstwa, inni lewactwa, ale przynajmniej wszyscy tak samo, jednym głosem, krzyczą.

Karolina Lewestam

autor: materialy prasoweżródło: Materiały Prasowe

Karolina Lewestam

statystyki

Komentarze (5)

 • FLEGMATYK-histeryczny(2017-12-30 13:56) Zgłoś naruszenie 95

  Histeria tej pani (o czym zapomniała dodać) to około 10-15% jej POdobnych POlaków ! Reszta dostaje ,,histerii" czytając jej wyPOciny !

  Odpowiedz
 • Dno(2017-12-30 19:25) Zgłoś naruszenie 74

  Kolejna nawiedzona inaczej.

  Odpowiedz
 • Zaniepokojony Pan Murzyński - Filipiński(2017-12-31 23:03) Zgłoś naruszenie 51

  Każdy normalny człowiek potrafi spojrzeć na otaczający go świat w sposób trzeźwy i wyważony. Zanalizować pewne zjawiska i dostrzec wszystkie "za" i "przeciw". Ogląd świata w czarno- białych barwach można zrozumieć gdy jest to obserwacja dziecka, osoby z nieprawidłowo wykształconą osobowością lub chorej. Jeśli mogę coś doradzić, proponuję szybką wizytę u psychiatry. Zniekształcona w sposób surrealistyczny percepcja otaczającej nas rzeczywistości w połączeniu z napadami histerii mogą być naprawdę groźne.

  Odpowiedz
 • Bert(2017-12-31 19:04) Zgłoś naruszenie 41

  Ta Pani podobno wykłada... i nie kafelki...

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2017-12-30 22:24) Zgłoś naruszenie 23

  Ostrożnie , zalecam , z wycieraniem sobie oblicza ojcem-derechtorem .... , zwłaszcza po publikacji ostatnich fotek , w towarzystwie oficera prowadzącego - po przypomnieniu rzeczonemu zebranym dossier , skąd to mu nogi wyrastają de facto . Jeszcze krócej ? - antysemismus się kłania ...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!