« Powrót do artykułu

Héjj: Jak groźne jest granie na antyimigranckich lękach

Nic tak nie jednoczy wyborców jak po pierwsze wspólny, sprecyzowany wróg, po drugie zaś strach przed nim. Od 2014 r. mamy do czynienia na Węgrzech z nieprzerwaną projekcją wroga, który – jeżeli dobrze się przyjrzeć – w ogóle nie istnieje. Co więcej, badania opinii publicznej pokazują, że rządzącym udało się ukierunkować strach społeczeństwa na kolejne postulaty programu politycznego koalicji Fidesz-KNDP, która niemalże na 100 proc. wygra przyszłoroczne wybory parlamentarne.

imigranci

żródło: ShutterStock

Z początkiem października Węgrzy, po raz drugi w tym roku, otrzymali do wypełnienia formularze w ramach „Narodowych konsultacji” przeprowadzanych przez rząd. Arkusze otrzymują imiennie wszyscy obywatele.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • eal(2017-11-22 09:54) Zgłoś naruszenie 31

  Zamachy terrorystyczne. Może lewaki chciałby by je mieć. Ale my nie chcemy. Jak sobie Niemcy chcieli sprowadzić kilka milionów ********** - to jest ich problem. Dlaczego my mamy odpowiadać za niemieckie fanaberie.

  Odpowiedz
 • Pan Murzyński - Filipiński(2017-11-22 22:32) Zgłoś naruszenie 10

  To by znaczyło, że Węgrom jest tak strasznie źle, że więcej z nich zdecydowało się poprzeć koalicję Fidesz-KNDP. Oczywiście, jest to elektorat niewyrobiony i otumaniony który nie wie, że popiera niewłaściwą siłę, bo mogłoby być taj jak kiedyś było ...

  Odpowiedz
 • kay(2017-11-22 23:18) Zgłoś naruszenie 10

  Akurat węgrzy widzieli falę w 2015 r. Mniej więcej milion ludzi przeszedł przez ich kraj do Niemiec.

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2017-11-23 21:41) Zgłoś naruszenie 00

  Jakiś Dominik , jako hxx 233. dołączył do grona "migrantowych" lobbystów - odnotujmy ...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!