« Powrót do artykułu

Polska będzie tworzyć politykę obronną UE

Polska będzie członkiem mechanizmu stałej współpracy strukturalnej (PESCO), który zostanie zainaugurowany dziś w Brukseli. W planach m.in. uruchamianie wielonarodowych programów zbrojeniowych.

wojsko polskie żołnierz

żródło: ShutterStock

PESCO dotyczy państw zainteresowanych pogłębianiem unijnej polityki obronnej. W planach są m.in. budowa wspólnych jednostek wojskowych, uruchamianie wielonarodowych programów zbrojeniowych i korzystanie ze wspólnych funduszy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Były "czerwonoarmista"(2017-11-13 11:57) Zgłoś naruszenie 00

    ...Kiedyś służyłem w wojsku w tych samych "czerwonych beretach " jak Ci ze zdjęcia .Ówczesna Ustawa Emerytalna gwarantowała mi jako żołnierzowi służby zasadniczej za wykonanie w każdym roku limitu 7skoków ze spadochronem w warunkach bojowych jeden rok dodatkowo doliczany do stażu emerytalnego za taki rok służby. Nie płacono mi wówczas tez dodatkowych pieniędzy.... Po fakcie wykonanych skoków kiedy jeszcze przez długie lata wierzgając nogami z powybijanymi stawami podczas snu nocnego, dowiedziałem się że Komunistyczna władza zmieniła Ustawę odbierając mi juz spełnione świadczenie i przywilej z tym związany (zostawili to tylko zawodowym) . Nadszedł czas "Wolnej POlski" i następnie po kolejnych latach pracy w szkodliwych warunkach dowiedziałem się od mafii POlitycznej że tym razem nie uzyskam wcześniejszego wieku emerytalnego bo jest to pomimo iż przepracowałem limit lat w tych warunkach świadczenie wygasające. No i mamy już ponad 40 lat pracy i co?? -- ,nie ma na emerytury ale 500 zł na dzieci pijaków jest kasa ... Tak, oto moja POlska , Polska złodziei ,niewarta obrony .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!