« Powrót do artykułu

Reagan i Thatcher. Dziecięcy kult brutala i oszustki

Radni PO i PiS w Poznaniu forsują zmianę nazwy ulicy Franklina Delano Roosevelta na Ronalda Reagana. FDR podpadł, bo był zbyt miękki wobec Sowietów. Z kolei RR pokonał ZSRR. Na liście kandydatek na patronów poznańskich ulic znalazła się też Margaret Thatcher. „Trzeba pamiętać o bohaterach, dzięki którym świat stał się lepszy” – mówi szef radnych PO. Przeciwko temu pomysłowi protestuje Partia Razem. Ale pieklić powinniśmy się wszyscy.

pomnik reagana

autor: Piotr Wittmanżródło: PAP

Pomnik Ronalda Reagana w Gdańsku w trakcie prac naprawczych

statystyki

Komentarze (3)

  • republican(2017-11-03 15:21) Zgłoś naruszenie 25

    Akurat o Ronaldzie czy Margaret powinni uczyć jako o m o d e l u dla prawicowców. To byli prawdziwie prawicowi politycy - konserwatywni społecznie i liberalni gospodarczo (niski interwencjonizm, niskie podatki). Trudno się dziwić, że wszelkiej maści lewaki ich nienawidzą. Obecnie prawicowy jest Trump i może to w jego stronę powinna spojrzeć nasza "zjednoczona prawica" jeśli nie przyjąć, że to górnolotne określenie nie jest jakimś żartem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • koper(2017-11-03 12:24) Zgłoś naruszenie 26

    "Na szczęście wniosek przepadł."? Jakiś lewak pisał ten artykuł? Co takiego cudnego było dla Polaków w FDR? Zasłużył nam się w Jałcie, miał w nosie zbrodnie w Oświęcimiu (vide jego rozmowa z Karskim). Dla Rafała Wosia to najlepszy kandydat na patrona ulicy?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!