« Powrót do artykułu

Pałka: We wnioskach do KRS o powołanie asesorów są istotne braki

We wnioskach ministra sprawiedliwości o powołanie asesorów występują braki o istotnym charakterze - mówił w czwartek na konferencji zastępca rzecznika KRS sędzia Sławomir Pałka. Jak dodał, najwięcej dotyczyło niewykazania stanu zdrowia kandydatów.

prawo

żródło: ShutterStock

Pałka podkreślił, że konstytucyjnym zadaniem KRS w odniesieniu do asesorów jest dbałość o to, żeby sądy były niezależne, a sędziowie niezawiśli. Jak podkreślił przepisy prawa precyzują, kto może być powołany na asesora sądowego.

statystyki

Komentarze (2)

  • KRS nie w ciemię bity. Reforma kadrowa ich uzdrowi(2017-10-31 13:08) Zgłoś naruszenie 103

    Podstawowe braki , to zagrożenie dla układów w KRS, SN i "spółdzielniach" Ponad 250 nowych asesorów i część nowych prezesów sądów z Ustawy, mogłoby te układy rozbić. Nie dajmy się ogłupiać układom poPRLowskim.

    Odpowiedz
  • kutach(2017-11-06 23:17) Zgłoś naruszenie 00

    naiwny człowiek myślący, że stary układ nie zamieni się na nowy układ;) w reformie sądownictwa nie ma krzyty słowa na temat poprawy kluczowej sprawy - szybkości orzekania i prowadzenia spraw - co ma kluczowe znaczenie dla wszystkich. Jest tylko mowa o zamianie kadr. W rozumieniu takim, żeby te nowe były naszymi, z naszego nadania. Więc przestań piertolić te komunały i zacznij myśleć chyba, że jesteś płatnym trollem albo agentem rosyjskim;P

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!