« Powrót do artykułu

Dlaczego kolejne strzelaniny w USA nie zmienią zdania Amerykanów na temat posiadania broni

W Ameryce niemal co roku dochodzi do krwawej ulicznej strzelaniny. Jednak prawo do posiadania broni nie zostaje zmienione. Dlaczego Druga Poprawka do konstytucji jest tak trwała?

broń

żródło: ShutterStock

W latach 90. rządowa agencja CDC przeprowadziła badania, z których wynika, że ilość broni w cywilnych rękach przekłada się na wzrost przestępczości z jej użyciem. Gdy w 1994 r. republikanie przejęli władzę, przyjęli ustawę zakazującą finansowania dalszych badań CDC w tym obszarze

statystyki

Komentarze (9)

 • HeS(2017-10-14 20:57) Zgłoś naruszenie 91

  A dlaczego kolejne wypadki samochodowe nie zmieniają zdania ludzi na temat jazdy samochodem? Proste, bo zyski są większe niż straty.

  Odpowiedz
 • Pan Murzyński - Filipiński(2017-10-14 23:06) Zgłoś naruszenie 61

  Demokracja jest wtedy kiedy dwa wilki głosują za tym, żeby zjeść na obiad owcę. Wolność jest wtedy kiedy uzbrojona po zęby owca kwestionuję wyniki wyborów. To cała tajemnica

  Odpowiedz
 • Kpiarz (2017-10-14 19:59) Zgłoś naruszenie 63

  Fakt że ilość ofiar jest duża to specyfika miejsca i czasu. Nie będę dawał przykładów ale nie trudno sobie wyobrazić podobnej masakry urządzonej bez użycia broni palnej. Jestem zwolennikiem większego dostępu społeczeństwa do broni. Polacy to naród o którym mówiono że rodzi się z szablą w dłoni są teraz bezbronni i można do nich strzelać jak do kaczek, wróć - chciałem powiedzieć, jak do kurczaków.

  Odpowiedz
 • tyle(2017-10-14 22:24) Zgłoś naruszenie 51

  Amerykanie mają zakodowane, że posiadanie broni to naturalne prawo wolnego człowieka. To naprawdę funkcjonuje w ich kulturze.

  Odpowiedz
 • Jan(2017-10-14 21:21) Zgłoś naruszenie 40

  A ile strzelanin zapobiegł cywil posiadający broń ? Ps. Debata w USA jest mniej emocjonalna bo ten szaleniec użył broni automatycznej - nielegalnej w USA.

  Odpowiedz
 • cóż za zbieżność(2017-10-14 21:39) Zgłoś naruszenie 35

  Dlaczego kolejne strzelaniny w USA nie zmienią zdania Amerykanów na temat posiadania broni..... PRZEPRASZAM A CZY PRZECIĘTNY JANKES MA SWOJE ZDANIE? PRZECIEŻ TO JEST TAKIE SAMO ROZMODLONE BYDEŁKO JAK TO ZAMIESZKAŁE NAD WISŁĄ I PAPUGUJĄCE TO ZZA WIELKIEJ WODY....

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • wyjaśniam(2017-10-15 11:52) Zgłoś naruszenie 02

  Bo wyżej sobie cenią wolność niż euro-lewackie brednie. Dzięki temu, że europejczycy są rozbrojeni dyktatury lewackie takie jak komunistyczna i hitlerowska mogły wymordować w Europie miliony ludzi. W USA nie byłoby to możliwe, bo się ludzie mają czym bronić.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!