« Powrót do artykułu

Rafalska: Nie ma żadnych przerażających prognoz finansowych dot. reformy emerytalnej

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska prognozuje, że wydatki związane z pokryciem skutków reformy emerytalnej mogą być niższe niż zabezpieczone na ten cel środki.

emerytura

żródło: ShutterStock

"Sytuacja FUS jest teraz najlepsza od 2001 roku i ona jest zależna od tego, jaka jest sytuacja na rynku pracy, a ta jest bardzo dobra. Nie ma lepszego, nie ma pewniejszego systemu" – powiedziała Rafalska.

statystyki

Komentarze (1)

  • user(2017-10-03 13:31) Zgłoś naruszenie 00

    PIS szykując się do sfinansowania emerytur w związku z obniżeniem wieku emerytalnego - w imię sprawiedliwości społecznej i na fali nośnego hasła "deubekizacja" - wprowadził ustawę, która stosując zasadę odpowiedzialności zbiorowej pozwoliła na istotne oszczędności kosztem tysięcy pracowników różnych instytucji podlegających MSWiA. Gdyby tego było mało, to podobna ustawa dotycząca żołnierzy, czeka w sejmowej zamrażarce. A jeśli tego będzie mało to może PIS i przystawki przegłosują ustawę obniżającą emerytury nauczycielom pracującym za reżimu (bo pokoleniom Polaków wszczepiali wraże idee), lekarzom (bo leczyli aparatczyków), kolejarzom (bo ich wozili) itp. itd. Patrząc z tej perspektywy żadne przerażające prognozy finansowe dot. reformy emerytalnej nie są straszne - kasa znajdzie się zawsze... A i czas życia pozbawionych świadczeń będzie krótszy, to i pula wypłat z ZUS mniejsza ...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!