« Powrót do artykułu

Autorzy projektu ustawy o Sądzie Najwyższym: Chcemy realnie zmienić sądownictwo

Nowe regulacje mają gwarantować pełnienie funkcji sędziego przez osoby o najwyższych kwalifikacjach zawodowych i etycznych - wskazują autorzy projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. Zmiany zakładają m.in. wzmocnienie roli Krajowej Rady Sądownictwa w procesie powoływaniu sędziów SN.

Sąd Najwyższy

autor: KONRAD KOCZYWASFOTONEWSżródło: Newspix

Bez zmiany pozostaje zasadniczy przepis głoszący, że do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego SN powołuje prezydent na wniosek Krajowej Rady Sądownictwa.

statystyki

Komentarze (3)

 • Strach się bać(2017-07-17 15:23) Zgłoś naruszenie 51

  Ostatni akapit wskazuje do czego dążą- będziemy mieli wykładnie opartą o sprawiedliwość społeczną, która z gruntu jest niesprawiedliwa wobec jednostki. Takimi frazesami próbuje się uzasadniać krzywdę czynioną innym i łamane prawo. "Konflikt pomiędzy wyznawanymi wartościami, a obowiązującym prawem wywołuje poczucie niesprawiedliwości." - to zmieńcie prawo, a nie tworzycie sądy ludowe opierające się na subiektywnych odczuciach jednostek, jak za rewolucji październikowej!

  Odpowiedz
 • Tk(2017-07-17 15:04) Zgłoś naruszenie 43

  Bardzo puczajace byly dzisiejsze wypowiedzi sedziow w sejmie. Chciałby się rzec człowiek człowiekowi zgotuje ten los. Masakra co robią z Polakami, ale ja wierzę, że to bezprawie się skonczy

  Odpowiedz
 • Mały(2017-07-17 18:43) Zgłoś naruszenie 11

  Po likwidacji SN w w obecnym kształcie PIS już nigdy wyborów nie przegra . Znając Kaczyńskiego i Macierewicza zdolni są do najgorszych łajdactw z fałszowaniem wyborów włącznie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!