« Powrót do artykułu

Anders: 10-15 tys. Polaków z Kazachstanu może chcieć wrócić do kraju

Na ustawę o repatriacji czekało w Kazachstanie ok. 43 tys. Polaków, ok. 10-15 tys. z nich może chcieć wrócić do Polski – mówiła w czwartek w radiowej Jedynce pełnomocnik prezesa Rady Ministrów ds. dialogu międzynarodowego senator Anna Maria Anders.

Polska flaga

żródło: ShutterStock

Przygotowana przez rząd nowelizacja ustawy o repatriacji została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę w kwietniu br. Wprowadza nowe formy pomocy finansowej dla repatriantów oraz ułatwia powrót i możliwość osiedlania się w Polsce osobom polskiego pochodzenia.

statystyki

Komentarze (3)

 • Ala(2018-06-01 15:34) Zgłoś naruszenie 00

  Polski Rząd ma plan 10 letni. Według mnie powinno nastąpić to szybko. Tyle lat czekali. Powinna to być wielka akcja - Ci co chcą przyjechać powinni przyjechać od razu. a jest ich około 15 tyś. Gminy powinny pomóc w całej Polsce ze znalezieniem pracy i trochę się zadomowić.

  Odpowiedz
 • Asia(2018-06-01 15:36) Zgłoś naruszenie 00

  Dziwne, że dla imigrantów wcześniejszy rząd PO miał tyle ochoty żeby ich przyjmować. A jeśli chodzi o Polaków nie było wzmianki i dalej nie ma.

  Odpowiedz
 • AA(2018-06-01 15:18) Zgłoś naruszenie 00

  Mamy połączenie LOT-u z Warszawy do Astany, Kazachstanu. Myśle, że to otworzy drzwi wielu Polakom. Dla wielu wystarczy uzyskać KARTA POLAKA sami zaczną wracać i się osiedlać. Wystarczy, że będą mieć krewnych lub znajomych co utorują im drogę.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!